Hırsızın cebinde parası vardı. Ben son kuruşumu cezaevine girerken borcumu ödemek için vermiştim.


Hırsızın cebinde parası vardı. Ben son kuruşumu cezaevine girerken borcumu ödemek için vermiştim.

arkadaşlar slm bende çek mağduruyum yurt dışındayım hapisliğim çıktı 1 ay yattım son kalan paramla o borcu ödedim ve dışarı çıkarçıkmaz yurt dışına kaçtım 2 tane çocugum var HAPİSANE ayrı bir dert yurt dışı ayrı bir dert bizler aşağılık şerefsiz insanlarız devlete göre demekki baksanıza
başımıza gelenlere hapse at yurt dışına sürgün et ama ben çok dua aldığıma inanıyorum yıllarca ticaret yaptım bi çok aileye ekmek kapısı oldukşimdi ne olduda böyle alçakça bir duruma düşürüldük

Bu nasıl bir düzen bu insanların hepsi bir ticari deha bir tüccar kolay yetişmez bu kolay asla harcanmamalı borcunu ödemeden adım attırma ticaret yapamasın kısıtla sürekli gözetim altında tut ama hapse atma hapis topluma zararlı insana yaraşır adam zaten bitmiş aç kalmış açıkta kalmış sen birde bu adamı hapse atıyosun akıl almaz bunu sen işini batırdın suçlusun geç e tipi ceza evine yanımda yatanlar kim uyuşturucu satan araba çalan adam öldüren kadın pazarlayan insanlar topluluğu ya devlet sen ne yaptın sen bu adamı nasıl bir toplulukla aynı yere koydun yani bunlar kadar büyük bir suçmu işledim ben evet ben devletten iyi bilecek degılım ya demekki ben buyuk suç işlemişim demekki aynı ölçülerde suç işlediğimde devlet gene bana aynı cezayı verecek ben vatan sever olacam bu saatten sonra ha yanım daki suçluda sigara parası var bende o da yoktu girdiğimde gardiyan para sokamazsın içeri dedi yok dedim para 1 kuruş bile sokamazsın dedi tmm yok dedim inanmadı aradı tabi para çıkmadı niye biliyormusunuz ben borç ödemek için son kuruşumu bile cebimde bırakmadım ama hırsızın p..vnk cebınde parası vardı ee o halde neden aynı uygulamaya maruz kaldık………………….

DEVLETE VERGİ ÖDEDİM(SUÇLU)

8.Haziran.2009

DEVLETE VERGİ ÖDEDİM(SUÇLU)  rumuzlu okuyucu tarafından  “karşılıksız çek ve yasal düzenlemeler “ bloguna bırakılmış yorumlardan alıntıdır.

Reklamlar

3 responses to “Hırsızın cebinde parası vardı. Ben son kuruşumu cezaevine girerken borcumu ödemek için vermiştim.

 1. Hırsızın cebinde parası vardı. Ben son kuruşumu cezaevine girerken borcumu ödemek için vermiştim.

   • ALEVİ VATANDAŞLARIN İFTAR YEMEĞİ
    Perşembe, 10 Ocak 2008 03:00
    -ALEVİ VATANDAŞLARIN İFTAR YEMEĞİ…

    -CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ KILIÇDAROĞLU:

    -”YEMEĞİN ÖZELLİĞİ, ALEVİLER VATANDAŞLAR İÇİN KUTSAL SAYILAN MUHARREM ORUCUNUN, İLK KEZ 5 YILDIZLI BİR OTELDE VE BİR BAŞBAKANIN KATILIMIYLA İFTAR ŞÖLENİNE DÖNÜŞTÜRÜLMESİDİR”

    -”YEMEĞİ DÜZENLEYECEK ABDAL MUSA VAKFININ, YAKLAŞIK 40 BİN YTL’LİK HARCAMAYI KARŞILAYACAK GÜCÜ VAR MI?”

    ANKARA (A.A) – 10.01.2008 – CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Alevi vatandaşlar için kutsal sayılan Muharrem Orucu’nun, ilk kez 5 yıldızlı bir otelde ve bir başbakanın katılımıyla ”İftar şölenine” dönüştürüleceğini iddia etti.

    TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Kılıçdaroğlu, AK Parti İstanbul Milletvekili Reha Çamuroğlu’nun girişimiyle yarın Bilkent Otel’de iftar yemeği verileceğini belirtti.

    Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılması beklenen yemeğin özelliğinin, Alevi vatandaşlar için kutsal sayılan Muharrem Orucu’nun, ilk kez 5 yıldızlı bir otelde iftar şölenine dönüştürülmesi olduğunu savundu.

    Çamuroğlu’nun, ”İftar yemeği, Abdal Musa Vakfınca düzenlenmektedir ve iftar yemeğinin tüm harcamaları da bu vakıfça karşılanacaktır” şeklinde açıklamalarda bulunduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, vakfın, yaklaşık 40 bin YTL’lik harcamayı karşılayacak maddi gücünün olup olmadığını sordu.

    -ÇAMUROĞLU’NA SORULAR-

    Kılıçdaroğlu, Çamuroğlu’na şu soruları yöneltti:

    ”Şayet böyle bir gücü varsa, vakıf; gelir-gider tablolarını Vakıflar Genel Müdürlüğüne niçin vermemiştir? Vakıf senedinde, vakfın mal varlığı olarak sadece Antalya Elmalı Tekke Köyünde 3 arsa, bir kültür parkı ve bir de elma bahçesi olduğu doğru mu? Vakfın madem 40 bin YTL’lik görkemli bir iftar yemeği verecek gücü varsa, niçin mal varlıkları arasına nakit para koymamıştır?

    Sayın Çamuroğlu, bir kitap yazmak için Kültür ve Turizm Bakanlığından para aldı mı? Almışsa yayınlanan eserin adı nedir ve kaç lira almıştır? Para alındı ama eser yok.”

    CHP’nin anadilde eğitime yönelik yasa teklifi çalışmasının olup olmadığına yönelik bir soruyu yanıtlarken Kılıçdaroğlu, CHP TBMM grubunda böyle bir çalışmanın bulunmadığını ancak Genel Merkezde olabileceğini kaydetti.

    10.01.2008 11:56:25

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s