iş yerim battı, ailem dağıldı ve icra üstüne icra …


Öncelikle bu siteyi açan ve çek magdurları için yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Bende esnaftım 14 yıl çeklerimi ödedim diğer magdur arkadaşlar gibi bende alacaklarımı gününde tahsil edemediğim için iş yerim battı ailem dağıldı icra üstüne icra birde bu yetmezmi gibi çek suçundan yargılanmaya başladım. ey hükümet ey değerli miletvekilleri ben bu vatan için güneydoğuda askerlik yaptım ve yaralandım teröriste karşı mermi attım gece dağlarda yattım aç kaldım susuz kaldım şimdi bana açıklayın bakalım teröriste af var vatanı için çarpışmış yaralanmış ve vatanı için çalışan vergisini ödeyen esnaf olan işletmeci olan kişi dolandırıcı vatan haini bu devlete mermi sıkan terösite af böyle devlette olmasın böyle vekilde olmasın ozaman yapacağınız tek şey af yasasını çıkartmak çek magdurlarının en önemlisi evde babasını annesini bekleyen ailelerin göz yaşlarının dinmesi bir kerede miletinizi dinleyin bir kezde devlet baba olun ekonomik kriz içindeki küçük esnafı koruyun biz sizden borcumuzu ödemiyecez demiyoruz üstünede yatmak istemiyoruz ama bize şans verin bizde ödüyelim çalışamıyoruzki zaten icralıkız artı aranmammız var nasıl çalışacaz içeri girince sanki borç ödenecekmi ozaman adli para cezası veriyorsanız madem vereceksiniz 5 yıl taksit yapın bize imkan sağlayın onudamı yapamıyorsunuz veya deyinki kardeşim ya parayı öde yada yat ama yatarsan borcun bitcek bizde girelim yatalım ama çıkınca borcumuzun bittiğinide bilelimki en azından borç için yattık çıktık diyelim böyle saçma kanun görmedim hem hapis yat hem borcun dursun gene ödemek için uğraş çıkartın artık bu yasayıda bizde rahat rahat gezelim çalışalım borcumuzu ödemeye çalışalım allah tüm çek magdurlarına kolaylık versin inşallah bu sefer milletvekillerii bizi dinleyecek….

talat, 18.Haziran.2009
talat rumuzlu okuyucu tarafından  “karşılıksız çek ve yasal düzenlemeler “ bloguna bırakılmış yorumlardan alıntıdır.

Reklamlar

25 responses to “iş yerim battı, ailem dağıldı ve icra üstüne icra …

 1. slm arkadaşlar ben bunu yazmak bile istemezdim borçlu insan içini döksebile birazda olsa rahatlıyor ben 25 yaşındayım 150 .000 bin borca girdim güzelim türkiyede ise 600 lira aylık ile calışıyom ne yapacagım bilmiyorum evimemi bakayım borcumamı bakayım şaşmısşım ne yapacagımı bilemiyorum mal varlıkta yok bu dünyada yok gibiyim allah bana ve diger benim gibi tüm borçlulara yardım etsin

 2. slm arkadaşlar bu türkiyede dogru olur san suç oluyormuş ben bunu anlıyorum nasılmı herhangi bir şekilde batarsan işini eşini kaybedersen suçlusun ama yaşamak için adam dolandırısan adam öldürüsen tererüst olursan suç degilmiş ben bunu anlıyorum sadece iyi olursan habsede girersin depmede yersin kötü olursan sana krallar gibi bakarlar bakın öcalana kıralda bile bu şekilde yaşam yok öcelanda var sadece .biz 3 ,5 kişi borcumuzu ödeyemedikmi yuvamız dagılır eşimiz dostumuz düşman olur. dolandırıcı sahtekar oluruz.üstüne üstlük birde tüm bankalardan kırmızı yeriz .biz türküz.müslümanız .abtes alırız namaz kılarız.dualar ederiz. kuran okuruz ama düşenede depmeyi biz vururuz..yalanmı.zamanında damın birine sormuşlar dinin ne diye para demiş kuranın ne demiş cek senet demiş.anladınız sanırım onun için biz türkler yani müslümanlar .bir birimizin elinden tutmayız yardım etmeyiz.düşersen birde biz celmetakarız..elin gavuru elimizden tutar suç olur. elin bankaları teklif sunar suç olur. bize kim yardım edecek arkadaşlar bana onu den siz .biz birbirimize yardım edemiyoruzki devletimiz sagolsun nijeryalıları karaları doldurdular ev verdiler maaş bagladılar adamlarda sagolsun hebsini yapıyorlar fuhuş desen var hırsızlık desen var birde devletten maaş var . bizde ne var .vergini verirsin devlete herşeyini iyi yaparsın olmadı birde batırısın habse girersin .batırdın dolandırdın diye napacaz abi biz .bana bişey den ya dinimizimi degiştirelim töbe haşa .devletimizimi degiştirelim. napalım .
  batan suc.cıkan suç dogru yazan suç yanlış yazan suç . kosgeb dediler hibe verecez dediler .odayok bu millet ne yiyecek ne içecek ne alacak ne satacak.nasıl iş yapacak .sagolsun hertarafımız holding oldu onlar heryerden destek alırlar bizde köstek alırız. bizde mi milleti dolandıralım yani şöyle yaparız böyle yaparız.bize hisse verinde ananızı aglatalımmı diyelim yani.millet bunumu istiyor dogru söylersin 9 köyden kovarlar .ben bunu yazdım ya kesin benide tımarhaneye koyarlar. ben buna eminim yani.
  bende battım hemde 100.000 tl yle battım gülünç rakam degilmi. eşim bile gitti yuvam bile kalmadı. 1 ay sonra devlette arkamdan gelecek aman alacakları alalım bundada kalmasın diye valla .yaw bu adam batmış bizde varalım yardım edelimde cıkaralım yok. batmış aman alacamızı kurtaralım der devletimiz. bizden alacagını alacakkki.

  kacak su , elektirik, dogalgaz, işcilerin parasını ,dolandırıcıların. sahtekarların .bize ödeyemediklerini aman alalım der.ve alır .evini alır paranı alır.olmadı birde habse atar.eşin ondan olur kızın bundan olur. ondan sonrada biz müslüman ülkeyiz .der.devletimiz bu işte yalanmı.
  kuranı kerimde bumu yazıyor.birlik beraberlik bumu. bumu insanlık. bumu hak adalet. bumu kanun mizan..4 çocuk yapınderler yabtık al bak hadi ben battım .yabmak güzel bakmak nasıl olacak . işverenim ben battım . senmi bakacan 4 cocuga . senmi ekmek verecen . anca dersiniz 2 avkat gelir evine işine borcunuz var kaldıraca eşyaları al kaldır. kaldır ama çocuklarıda eşimide kaldır. ben bakamam. sen bak. ben bakarım ama mafya olurum dolandırıcı olurum .hırsız olurm. bana destek olmassa bende ac kalmamak için böyle olurum oda suç olur. napacaz arkadaşlar .
  bana akıl verin valla ya.
  yesen suç içsen suç.yabsan suç yabtırsan suç.

  BEN ONU BUNU BİLMEM ARKADAŞ.DÜŞENE YARDIM EDMELİYİZ .BU ŞEKİLDE BU TÜRKİYE ADAM OLMAZ. ADAM OLANADA MANİ OLURUZ.
  AMERİKA YA BAKIN ÇOCUK YARDIMI VAR BOŞTAYSAN YARDIM VAR EVSİZSEN EV YARDIMI VAR .ADAM NEDEN YARDIM EDİYOR BÜYÜYELİM KALKINALIM DİYE BİZ NAPIYORUZ.? HELAL OLSUN OSMANLIYA NE MAL BURAKMIŞ İÇERDEN YEDİK DIŞARDAN YEDİK BİTİREMEDİK.biz evdeki avrada çocuklara yedirdik bitti battık gittiler çok şükür.neyapacaz bakalım bu yazdıklarım bana baya bir suç olarak dönecektir ama dönsün zaten neyim kaldıda 1 atlet 1 kilot onuda verir gecerim anasını satayım yaw.yardım yok destek yok. nasıl olsa bu devletten .çöb bidonun kenarına gıvrılır yatarız gerci yatırmazlarda yatarız be ama oda suç. biz elhamdülillah müslümanız çok şükür.biz alışmıssık
  bu rezillige batarsan suçlusun dolandırırsan suçsuzsun.bu bir gercek adam dolandırıyor karakola gider neyabtın olum derler dolandırdım veya caldım der neden derler acım der cıkarın şunu derler.acmış adam derler.yalanmı.batırırsak mahkemeye cıkarız .neden ödemedin borclarını derler bizde alacakları alamadık battık deriz banane derler alaydın derler.içeri atarlar..yalanmı.? hadi arkadaşlar birde benim bu yazdıklarıma cevab verin yalanmı söylüyorum dogrumu söylüyorum ?

  BAKALIM YARIN BAŞIMA NELER GELECEK MERAK EDİYORUM . BEN ACIK SÖZLÜYÜM .ESNAFIM.BAKALIM NE OLACAK .KESİN İÇERİYE GİRERİM DİYORUM .kusura bakmayın yazılarım biraz bozuktur. zorlana bilirsiniz yani.

 3. MERHABA arkadaşlar şimdi sizden ögrenmek istedigim bazı şeyler var.ben çekten cezaevine girmiştim.tahattüt vererek çıktım.borclu oldugum kişilere gittim.borcumu kendi ödeyebilecegim.durumuma göre anlattım.kabul etmediler.şimdi nolacak.alacaklı git hepsini veya yarısını getir.diyor.nuh diyor peygamber demiyor.peki ben şimdi kimle anlaşacam.bu nsaıl adalet bu nasıl düzen bitmişim zaten …diger sorum .üçte biri olan devlete verdigimiz tahattü nereye veya kime yatıracaz.?alaçaklıya zaten yatıramıyoruz.kabul etmiyor.pei devletemi yatıracaz..lütfen bu konuları aydınlatın ne yapmam gerekiyor…borcu bu şekilde yatıramazsam nolacak…teşekkürler..

 4. erdal şevgin

  selam arkadaşlar ben ceza evinden yeni çıktım.çek yasasından yaralandım.daha önce kendim hakkımda yazdıklarım vardı.iyi düşünememiş ve dogru karar veremiyordum.cezaevinde psikolok tedavi gördüm.şimdi daha iyi düşünüp karar veriyorum.ben daha önce böbregimi kalbimi diye yazmıştım.bunların yanlış oldugunu anladım.ALLAH’IN verdigi canı sadece ALLAH alır.kimseye hiç bir organımı parada olsa satmıyacam.ve satmam.sadece ailem için canımı veririm.ben daha önce yazdıgım bu kelimelerin kaldırılmasını istiyorum.aklım başıma geldi.degmezmiş çalışıp ödemek istiyorum borcumu ödiye bildigim kadarını ödiyecem.ödeyemezsem ALLAH büyüktür.burda sadece yaptıgım yanlışı anladım.daha dogru karar vermeye başladım.benim her şeyim bitmiş olabilir.ama ailem için cocuklarım için yaşamam lazım.bunu iyi ögrendim.şu an arkadaşlar NAMAZ ımıda kılıyorum.ALLAHıma dua ediyorum.içimdeki kötü düşüncelerimi attım.ALLAHIMA sığınmak en dogrusu bu canı ALLAH verdi ALLAH alır.ben sadece diyecegim bize biraz daha uzun zaman verin.bu borçlarımızı ödiyelim.kul hakkı yemiyelim.borçum borçtur.lütfen önceki yazımı kaldırın.dışarda da tedavimi sürdürecem.şimdi daha iyi hissediyorum kendimi.bana yardımcı olan doktorlara teşekkür ederim.degmezmiş hiç birşeye borç ya öyle ya böyle ödenir.teşekkürler herkese

 5. slm yani şimdi ben ne yapayım nisana kadar bekleyeyimmi.nasıl olacak .bu iş alacaklıyla anlaşamıyorsam.devlet lemi anlaşaçam anlamadım.bu konuda beni aydınlatın.lütfen..ne yapmam gerekiyor..

  • erdal bey,devletle anlaşma şansınız var.2 yılda borcumu ödeyeceğim diye taah.imzalıyorsunuz ve infazınız durduruluyor.allah yardımcımız olsun..

 6. SLM.arkadaşlar umarım beni tanımışsınızdır..ben artık yapamıyorum.canıma tak etti.sözde yasa cıkarmışlar.bugün gittim avukata danıştım.nolacak nasıl yaparım nasıl borcumu öderim ..bana dediki ancak karşı alacaklıyla anlaşırsam cezam öyle kalkarmış.eee bee kardeşlerim.karşı taraf paramı getir.diyor.öyle kaldırayım hapisligini peki bu durumda ne yapabilirim.2 yılda ben borcum olan ..100.00.tl yi nasıl öderim.bu ne saçmalık arkadaşlar anladım çıkar yolu yok yarın gidip teslim olacam infazım çıkmış ben 10.sene çalışsam bu parayı ödeyemem.çalışarak ya hırsızlık yapacam.yada önceden dedigim gibi zengin birisine cocugu hasta olana tüm organlarımı satacam..anladımki başka çıkar yolum yok..?zaten iş yok.çalışmıyorum.bırakın iş bulamıyorum.tamamen bitmişim..benden ne köy olur.ne kasaba..600.tl maaş alıp üç cocugumamı bakayım .yoksa borcumumu ödiyeyim..2.sene degil.5.senede. verseler şu an bu borcumu ödiyemiyecem.yarın.gidip teslim olup yatacam.bakalım sonra ne olur.ALLAH bilir.benden buraya kadar.kaçmakla bu borçlar ödenmez.ben yinede her zamanki gibi yazdıgım her şey gecerlidir..?lafımın arkasındayım…

  • erdal şevgin,
   moralinizi bozmayın.HERKES SİZLE AYNI DURUMDA.Siz alacaklıyla anlaşamazsınız.En iyisi nisanda savcılığa gidip tahhütname imzalanmanızdır.Bu arada bizim eylemlerimize destek vermeniz toplantılara katılmanızdır.
   Adli para cezasını kaldırmak zorundayız.DESTEĞE İHTİYACIMIZ VAR.bU DESTEK MADDİ MANEVİ HER ŞEKİLDE OLABİLİR.Yanlız değisiniz

 7. erdal şevgin

  merhaba arkadaşlar.bende esnaftım.ticarete 2000.yılında başladım.2007.de çeklerim vuruldu.alacaklarımı alamadım alamayınca bende ödiyemedim.2 tane evim vardı.3 arabam ve 50.000.tl lik limitli kredi kartlarım vardı.evlerime haciz kondu.işyerim battı.şimdi mahkemelerim sürüyor.elimden bir şey gelmiyor.çıkmazdayım .evliyim üç çoçuk babasıyım.iki çoçugum okula gidiyor.masraflarını karşılıyamıyorum.iş yapamıyor.kafam darmadagın.çaresizim.neden bu adaletsizlik. anlamıyorum.ben borcumu ödedigim zaman iyiydim.ödeyemedim kötü oldum.adım üçkagıtçı oldu.dolandırıcı oldu.çeklerim vuruldu herkes bana karşı farklı görüyorum.artık.param varken agada sen sin paşada şimdi sesleniyorum akrabalarıma dostlarıma demekki herkes iyi gün dostu. ben düştüm görüyorum.arkadaşlar ALLAH kimseyi düşürmesin.bittim ben.şu an aklımdan çok kötü şeyler geçiyor geceleri yatamıyorum.düşün düşün nereye kadar.belkide şimdi tutuklamamda çıkmıştır.ne bileyim ne yapacam bizi duyan yokmu. ödedigim zaman iyiydim.şimdi neden neden şimdiye kadar şerefim namusumla çalıştım.kazandım kaybettim.ben kaybettim diye üzülmüyorum. sadece kalan borçlarım olmasaydı keşke kul hakkı yemek istemiyorum.ama çaresizim.bende alacagımı alamadım kaçtılar ödemediler.ne yapayım bana yapılan gibi yapmadım ben insanlara elimde evrak var. icraya versem ne yapayım adam zaten piyasada yok.ve avukata verecek param yok.kredi kartlarım hepsi şişmiş ödeyemedim.bir yandan çekler bir yandan kredi kartlarım nasıl yapayım kafam çok kötü içeri girsem ne olacak ben zaten bitmişim.arkadaşlar ben vanlıyım vanda sülalem zengin ama gel gelelim kimsenin kimseye faydası yok.gittim istedim yardım edin dedim.kimse elini kıpırdatmadı param varken beni hergün arayıp para isteyen akrabalarım.şimdi bana kapılarını kapattılar.ama ben üzülmüyorum.isyan etmiyorum.sadece ALLAH büyüktür.diyorum.bugün böyleyim.yarın nasıl olurum bilemem.dünya boşmuş.yani beni birilerinin duymalarını istiyorum.ben bu dünyadan kul hakkıyla gitmek istemiyorum.yardım edin.diyorum sadece yol gösterin bana şimdi çalışmakla bu borçlarımı nasıl ödiyeyim.size yemin ederim benim şuan borcum için organlarımı isteyen varsa seve seve satarım.kalbimi böbregimi ne isterse yanlız borcuma karşılık .vermeye hazırım başka çarem yok.beni duyan varsa zenginlere sesleniyorum.hemen hazırım arayın ne isterseniz yeterki ben ölüp gidersem ailem rahat etsin.onlar babam böyledi demesinler.kul hakkı yemiş demesinler.bütün tvlere ugur dündara ali kırcaya m.ali biranda sesleniyorum.bana bu konuda yardımcı olun.kulunuz köpeginiz olurum.borcuma karşılk ömür boyu çalışmayada hazırım.ne isterseniz .ben kötü şeyler yapmak isteseydim yapardım.bana uyuşturucu satmayı bile teklif ettiler.ama yapmam.o kadar şerefsiz olamam.ama beni anlayın.belki, ben ölüp giderim bu dünyadan ama çoçuklarıma aileme sahip çıkan olmaz.ben hayatta ken bakmıyorlar ölünce kim bakacak diye düşünüyorum.o yüzden kendime şimdilik zarar vermiyorum.aklıma kötü şeyler her zaman geliyor.lütfen ALLAH için yardım edin.bana illah para verin demiyorum.sizlere akıl ve ya iş ne bileyim.çok çıkmazdayım.bunaldım. artık.bittim tükendim.işe kafamı veripte çalışamıyorum.UMARIM BENİ ANLAYAN BENİ DİNLEYEN BİRİLERİ VARDIR.sizlerden istegim.çeklerde hapis kaldırılsın.ben içerde yatsam nolacak ailem daha perişan olacak.az çok bişeyler bulup aileme götürüyorum.sonra ne olacak bilmiyorum.bir insan hayatı bu kadar basit olamaz.anlatacak çok şey var ama bu kadarını yazabildim.düşen bilir.tekrar diyorum yaşım 34 saglıklı birisiyim.organlarımı borcum için satıyorum.hemen hazırım satmaya yeterki borçlarımı kapatsınlar.ailem kurtulsun.başka bi şey istemem. . iyi günler dilerim.ALLAH SABIR VERSİN DİYORUM.

  • sevgili admin,
   bildiğim kadarı ile bu iş suç.
   yazıyı kaldırmanızı rica ederim.

    • ORGAN VE DOKU ALINMASI, SAKLANMASI VE NAKLİ HAKKINDA KANUN

     Kanun Numarası: 2238

     Kabul Tarihi: 29/05/1979

     Yayımlandığı Resmi Gazete Tarihi: 03/06/1979

     Yayımlandığı Resmi Gazete Sayısı: 16655

     Madde 3 – Bir bedel veya başkaca çıkar karşılığı, organ ve doku alınması ve satılması yasaktır.

     Madde 15 – Bu Kanuna aykırı şekilde organ ve doku alan, saklayan, aşılayan ve nakledenlerle bunların alım ve satımını yapanlar, alım ve satımına aracılık edenler veya bunun komisyonculuğunu yapanlar hakkında, fiil daha ağır bir cezayı gerek tirmediği takdirde iki yıldan dört yıla kadar hapis ve 50.000 liradan 100.000 liraya kadar adli para cezasına hükmolunur.

     • iletisim bilgilerini kaldırmıstım. Bu haliyle dramatik bir yorum.

      bilmiyorum, rahatsız ediyorsa kaldıralım ?

    • LÜTFEN YAZMIŞ OLDUGUM YAZIYI KALDIRIN..BEN ARTIK BÖYLE BİŞEY KESİNLİKLE DÜŞÜNMÜYORUM..ALLAHIMA SIGINIYORUM…İNŞALLAH BU BORÇLARIMDAN KURTULURUM…KUL HAKKI ÜZERİMDE KALMAZ…YANLIŞIN NERESİNDEN DÖNERSEN KARDIR….

  • erdal kardesim
   1- icraci ne isterse alsin kotursun cenesi kapansin
   2- kesinlikle taahut falan imzalama avukata da guvenme
   3- gerekiyorsa gunde 3-5 bira ici ama kesinlikle anti depresan falan kullanma
   4-yorganin altinda kalma ordan uzaklas kafani dinle
   5-mesguliyet ara ama alacaklilarini arama telfonlarina cik kufretsinler saysinlar ama tamam biz bekleriz odemeni diyenede guvenme cunku ilk onlar vuruyor
   6- akraban dostun olmayacak ona gore tedbirini al isyan etme hepsi gecer ama ailene saril .
   sen suclu diilsin kul hakki falanda yok bu iste adam gibi hesabini yaparsan kimseye aslinda borcun yoktur
   7-odemeyapicaksan en az is yaptigin adamdan enson is yaptigin adama gore siralama yap vicdanin daha rahat olur

   orani burani satmaya kalkma bes para etmez bu kafayla onun parasinida vermezler veresiye gider

   kendine dikkat et dostum, her iste bir hayir vardir lafini cok duyarsin ama birsey ters gitmeye basladimi her sey ters gider keserin sapinin donecegi gunu bekle yasin genc tekrar yaparsin

  • bu yasadıklarıını sadece sen yasmadın kı senınkınden kat kat fazlasını ben yasadım aynı snın dusunduklerını dusundum ama yanlıs dusunmusuz ben 2000 yılından berı tıcaretle ugrasıyordum 2009 krızınde bende battım ama benım kı ortagım ve calısırdıgım bırkackısı yuzunden oldu soydular benı herseyımı kaybettım evım arabalarım mallarım aklına ne gelıyosa icralar havalarda ucustu hepsı gectı derken kıraya cıktım bunlar yetmezmız gıbı ev sahıbm bır avukatla beraber benı 42000 tl dolandırdı oldurmeyı cok dusundum ama ALLAH ın verdıgı canı gene ALLAH alır kardesım ben cocuklarım ıcın yasamaya karar verdım belkı ceza evıne gırecez yatacaz ama hakkımızda hayırlısı buymus demek gerekır ısyan etmemek lazım YUCE ALLAH bızım ıcın bunu hayırlı gormustur gene dua edıp calısmak lazım olur ya ALLAH gene bıze borcumuzu odemeyı nasıp eder. bızım durumumuzda olan bır suru ınsan var bız onların yanında cekırdek kabuguyuz benım en yakın dostlarım batırdı kımseye guvenme batmıs adamın dostu esı ve cocuklarıdır herkes bızden uzak durur paramız varken bızden borc alan ınsalar sımdı telefonlarını acmıyorlar onlardan borc ısterız de odeyemeyız dıye be bu duruma alıstım ALLAH hepımızın yardımcısı olsun ve borclarımızı odemeyı nasıp etsın ALLAH A emanet olun

 8. sevgili kardeşim seni çok iyi anlıyorum bende aynı durumlara birkaç kez düştüm nacizane tavsiyemdir soğuk kanlılığını yitirme şimdi önemli olan ailene bakabilmen hastane işini ivedilikle halledebilmen gerisinin alayına gider yapıcaksın allahına sığınıp ondan başka hiç birşeyden korkma kardeşim ancak inan bana bu günler hiç bitmeyecek gibi görünsede biticek ben yasadım ve yaşıyorum hayat savasını hiç bir zaman bırakma
  allah yar ve yardımcımız olsun

 9. KOMBASSAN HOLDING VE 21. YÜZ YIL BÜYÜK ANADOLU HOLDING BIZLERI DOLLANDIRDI
  TC HÜKÜMETI NIYE YARDIMCI OLMUYOR

  • değerli kardeşim, bilmiyorum. Haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız. Yazınız, burayada yazınız. paylaşınız, destek isteyiniz.

   biz adalet istiyoruz. bunun için uğraşıyoruz.

   esen kalınız.

   • herkeze selam ben 28 yaşında enafım ve 3 çocuk babasıyım ben 1 ay öncesine kadar mutahittim ve geçen seneye kadar işlerim çok güzeldi ve öyle bir boşluğa düştükki ne oldunu anlamadan kriz geldi yerle bir oldu çeklerimi ödeyemedim o takır takır çeklerini ödediğim insanlar çeklerimi yazdırdı icra memurları önce ben giricem sn giricen kavgasını yapıyorlar evime iş yerime.. bide bu yetmez gibi aranmam çıkmış kardeşimin kimlik bilgilerini veriyorum çevirmelerde kimliğimi evde unuttum diye buda yetmez gibi bi borçlumun avukatı dediki sana 3 4 ay müdase ederi dedi bende allah razı olsun dedim fakat mahkemeye gidip ödeme günü oraya yapıcaksın dedi hay hay dedim gittik ve oraya tahattüdde bulunduk ilk taksit geldi tekrar rice ettim biraz daha beklermisin diye ama mazeretim vardı gösterdim neden olduğunu karşı taraflan dinledi inandı neyse 2 gün sonra avukat aradı uğur bey mahkameye tahatüddeki sözünüzde durmamanız sebebiyle onun daha değişik bir ismi var mahkemyi kandırmakmı usulsüzlkmü ayıpmı öle bşiy işte 3 aydan başlamak kaydı ile tutklanmanıza diye ibareyi polise bildireyimmi diye aradı onu temmizede gönderemiyosunuz durum bu evde yicek bişiyim yok 6 aylık kiram birikmiş 3 çocuğumun 3 de daha sütte altları bezli 1 yaşındaki kızımın beyninde tümör var 5 aydır marmara üniversitesinde ameliya sıraı bekliyoruz ne yapıcam bimiyorum heleki bu ara cezaevi nede girersek yandım çalışmak ayıp değil işede giremiyorum telefonum sürekli açık olmak zorunda çok borcum var çalışsam telefonum yüzünden şten kovulurum bakmasam anlamzlar na yapmam lazım bi bilen varsa yazsın allah rızası için yoksa yakındır zarar vermem vermesemde verirler zaten herkeze allah yardım etsin kardeşlerim abilerim

    • 25 yaşında 1 çocuk annesi bir çek mağduruyum.Herkes gibi bende ticaret yaptım aslında buralara nasıl geldim bilemiyorum.Babam esnaf ve çekten dolayı çok sıkıntılar yaşadık.Hepsini bile bile bile bu hale geldim.Çok iyi giden bir iş yerim vardı karı koca çalışıyorduk ama sonra bende krizden etkilendim ve çeklerimi ödemeyemez hale geldim.Tabi önce dükkana icralar geldi sonra hapislikler çıktı ama ben herkes bu borcu ödeyemezsin demesine rağmen büyük çoğunluğunu ödedim.llk hesapta tam 500 bine yakın borç vardı son kalan yaklaşık 80 bin ama herşeyimi kaybettim artık borçlulara ne verecek dükkanım nede arabam var.Sermayemde yok hadi onuda geçtim çalışamıyorum babama muhtaç yaşıyorum
     eşim henüz düzenli bir iş bulamadı.Mağlum artık bayanlar daha kolay iş buluyo zaten o pek ticaretten anlamıyor.Şimdi bir yerde çalışmak istiyorum ingilizcem var üniversitem var bilgisayarım var ama çalışamıyorum şimdi devlete soruyorum gün geliyo 1.5 yaşındaki oğluma süt parası bulamıyoruz bana bir imkan verse ben çalışıp borcumu ödemez miyim kim kul hakkıyla giderki allahın huzuruna.Şimdi dolandırıcı olarak yargılanıyorum peki madem dolandırıcıyım niye çeklerin büyük çoğunluğunu ödedim.İnanın artık bir çözüm üretemiyorum ve artık bir çare bekliyorum.Lütfen duyun sesimizi ve bizi daha fazla madur etmeyin.

  • alamanci kardesim;

   size hak veriyorum ama konyada yasayipda kombassan ;kamer; buyukanadolu ;buyuk grup;sayha;endustri vs vs…para yatiran iki fakulte bitiren arkadaslarimi cope atmak istiyorum.ama yeri gelmiskende size iki cift sozum var.
   berlin ziyaretimde cuma namazi vaktinde sadirvanda abdest alirken gurbetcilerimizden ikisi konusmalarina kulak misafiri olmustum.

   a.sahis: kombassan yuzde 30 veriyormus
   b.sahis:gercekten iyi rakam
   a sahis:bencede ben 100.000 marka tamamlicam
   amcamdan alacam eksigimi yatiracam parami
   b.sahis:kardesim sen oyle diyorsan bende 40.000 var bende kombassana yatiricam parami

   evet simdi gidelim eski yillara 2000 oncesine o donemler turkiyede faizler aylik 10-15 arasi seyrediyordu.acaba o donemli kazanclarda faiz baskisinda kim verebilirdi.30 35 oranlari sasiyorum.birkagit parcasina nasil olurki 100.000 150.000 rakamlar verilir.entemiz .demekki cok hirsliyiz ve kaybediyoruz.ben cok fakulte bitiren arkadaslarima siddetle karsi ciktigimda bu olurmu yonetimi var vs var hasim hoca eski ogretmen vs… evet gorduk hocayi ve digerlerini hatta hatta sayha holding de yonetimde cinci hoca vardi hakime verdigi ifade aynen sudur.

   hakim :bu kadar para nereye gitti
   cinci hoca:cinler 500 milyon marki alip gitti:)

   simdi ne oldu icinden cikilmaz rezillik bu amaci kim yapti ittifak.(admin reklam deildir:) )gercekten halk sirketi oldu.ama kimsede kar marji az diye yatirmak istemedi.son donem calisanlarinin 1 er maasini keserek ortak etti ortak olmayani isten cikardi.suanda spk da olmasa bile borsaya girecek mali yapida tek konya holdingi oldu.yaptigi is dogrumu kanuna uygunmu deil.40 yumurtadan biri saglam kaldi.
   simdi sizin paralar ne oldu.buyugum saygi duydugun avukat feridun bey endustri holding merkez binasina icraya gittigindeki izlenimlerini anlatayim.
   11 katli buyuk bir bina cogu odada gizli odalar var. su yataklari ve plastik havuzlar var.ve en bombasi masaj yapan stress atan yonetici koltuklari sizin paralar buralarda gitti.yada cinler kacirdi.onun uzerine soguk bir su icin derim tc den bence bisey beklemeyin cunku tasfiye kurullari yapilmis durumda ama hic bir sirketin mali yapisi sizin alacaklarinizi karsiliycak durumda deil.
   ama bizim insanimiz aynidir.gurbet turkiye ozlemi hatir isleri vs vs. adam olmayiz hepimiz ayniyizdir.bak guzel kardesim bizde hatir ceki verdik.yurdumuzdan olduk.isimizden olduk.ailemizden olduk.simdide hapis cezalari ile bogusuyoruz.
   anlatmak istedigim biz eski turk filmleriyiz ve degismeyiz (zubuk ;kose kapmaca; dutturu dunya ;battalgazi…vs vssss.)
   simdi yeri geldikce arkadaslarima ve hoca akrabalarima dinletttigim muzigim var.ozellikle enisteme:)cunku tlf da.. onu gordummu hep acarim.oda benim pesimden kosar.dinle rahatlarsin:)

   (bu rumca konialis greek)

   (buda nadide sultandan konyalim)

   daha alamancasi cikmadi
   hoscakalin

   • tabii bu arada, Türkiye ‘de youtube hala yasaklı 🙂

    • Hakim ve Savcı Atamaları ile ilgili basın toplantısı
     Perşembe, 29 Kasım 2007 03:00
     -HAKİM VE SAVCI ATAMALARI…

     -CHP, ADALET KOMİSYONUNUN, MUHALEFET ŞERHİNİ BEKLEMEDEN RAPORUNU YAZMASINA TEPKİ GÖSTERDİ

     -CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ KILIÇDAROĞLU:

     -”EŞKIYA, DÜN GECE HUKUKÇU KİMLİĞİYLE PARLAMENTOYA İNMİŞTİR”

     -CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ANADOL:

     -”OLAY, HAKİM VE SAVCILARI, AKP İKTİDARININ MEMURU HALİNE GETİRMEK, ÜLKEYİ 1957’YE GERİ DÖNDÜRMEKTİR”

     -CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ OKAY:

     -”TBMM BAŞKANI TOPTAN, BİR SINAVLA KARŞI KARŞIYA”

     ANKARA (A.A) – 29.11.2007 – CHP, TBMM Adalet Komisyonunun dün 9 saatlik görüşmelerden sonra benimsediği hakim ve savcı atamalarının yasal dayanağa kavuşturulmasını öngören kanun teklifine ilişkin raporunu, muhalefet şerhini beklemeden hazırlamasına tepki gösterdi.

     CHP Grup başkanvekilleri Kemal Anadol, Kemal Kılıçdaroğlu ve Hakkı Suha Okay ile Adalet Komisyonunun CHP’li üyeleri, Parlamento’da basın toplantısı düzenleyerek, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un Hakimler ve Savcılar Kanununda değişiklik yapılmasını öngören kanun teklifini eleştirdi.

     Kemal Anadol, yasa teklifi olarak gündeme getirilen düzenlemenin ”gizli tasarı” olduğunu savundu. Sınavı kazanan hakim ve savcı adaylarının başarısının eğer AK Parti’li değillerse, mülakat marifetiyle ortadan kaldırılacağını, partizanca atamalar yapılacağını öne süren Anadol, ”Olay, hakim ve savcıları, AKP iktidarının sıradan memuru haline getirmek. Bu, 1957’ye ülkeyi geri döndürmektir” dedi.

     Yargıç güvencesi yoksa, demokrasi ve hukukun üstünlüğünden söz edilemeyeceğini anlatan Kemal Anadol, sivil anayasa tartışmalarında, AK Parti’nin ”demokrasiden yana, çoğulcu, katılımcı”, CHP’nin ise ”statükocu” gösterildiğini ifade etti. ”İşte test burada” diyen Anadol, sıradan yurttaşın, sokakta, kahvehanede, maçta, mitingde başı derde girdiği zaman, ”Hakimin karşısına çıkarım, hakkımı orada ispat ederim” diye bir güvenceye sahip değilse, o ülkede demokrasinin olmayacağını kaydetti.

     CHP’li Anadol, ”Eğer o hakimi, toplumda adalet dağıtmakla görevli kamu görevlisi değil de mevcut iktidarın emrindeki bir polis memurundan, bir tapu memurundan farksız bir memur olarak görürse, o ülkede hukuktan, demokrasiden bahsedilemez” diye konuştu.

     -”ANAYASAYI PASPAS GİBİ ÇİĞNEYEN…”-

     Kemal Anadol, Danıştay’ın hakim ve savcı adaylarının atanmasına ilişkin yönetmeliğinin yürütmesini durmasından sonra 400’ün üzerinde kişinin işe başlatıldığını öne sürerek, bu nedenle bütçeden önce yasa teklifinin Genel Kuruldan geçirilmek istendiğini, yoksa söz konusu hakim adaylarına maaş verilemeyeceğini belirtti.

     Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya’nın, dün CHP’li üyelere muhalefet şerhlerini yazmaları için 2 saat süre verdiğini de ileri sürerek eleştiren Anadol, CHP’li üyelerin bütün gece çalışıp hazırladığı 162 sayfalık raporu, saat 13.00’de Komisyona sunacaklarını söyledi.

     CHP Grup Başkanvekili Anadol, şöyle konuştu:

     ”Bu, saat 13.00’ü beklemeden, gece yarısı Meclisi basan o günkü İçişleri Bakanı Faruk Sükan için İsmet Paşa, ”Eşkıyanın ne yapacağı belli olmaz’ demişti. Aynen onu hatırlatırcasına CHP’li üyelerin muhalefet şerhi beklemeden rapor basıldı. Parlamento tarihinde ilk defa oluyor. Tek parti döneminde bile böyle bir olay söz konusu değil. İşledikleri suçu, yasal kılıfa büründürmek için bu kanunsuzluğu yapmayı göze alabiliyorlar. İşte hukuku paspas yerine koyan, İçtüzüğü, Anayasayı paspas gibi çiğneyen bir iktidar. Eğer muhalefet şerhimizi içine alan bir komisyon raporu çıkmazsa, eğer bu kağıtlar (yasa teklifi) iptal edilmez ve İçtüzüğün amir hükmüne uygun bir komisyon raporu çıkmazsa, CHP olarak Anayasadan, İçtüzükten doğan hakkımızı sonuna kadar kullanacağız. Demokrasimizi tehdit eden, hakim ve savcıları birer memur haline sokacak bu girişimde suç üstü yakalanan AKP iktidarından bunun hesabını sonuna kadar soracağız.”

     -”EŞKIYA, PARLAMENTOYA İNDİ…”-

     CHP Grup Başkanvekili Kılıçdaroğlu da ”Eşkıya dün gece hukukçu kimliğiyle parlamentoya inmiştir” diyerek, şunları söyledi:

     ”Eğer eşkıya hukukçu kimliğiyle parlamentoya inmişse, parlamentoda demokrasi yok demektir. AKP’nin her dediğinin geçtiği, dayatmacı mantığının kabul edildiği, demokrasinin askıya alındığı, muhalefetin, muhalefet gerekçesini dahi yazmasına olanak verilmediği yeni bir farklı, AKP demokrasisi anlayışıyla karşı karşıyayız.”

     -”KORSAN YASA…”-

     İçtüzüğe göre, milletvekillerinin karşı görüş yazmasının bir hak olduğunu ifade eden Kemal Kılıçdaroğlu, ”Yazacağız. ‘Siz yazmayın, vermeyin. Biz, bunu basacağız. Parlamentoya getireceğiz ve çıkaracağız’ Bunun adı, korsan yasa çıkarmaktır. Parlamento, korsanlara teslim edilmemelidir. Meclis Başkanı da bu korsan yasa çıkarma anlayışına karşı çıkmalıdır. Bunu derhal toplatmalıdır” dedi.

     CHP Grup Başkanvekili Okay da Danıştayın kararından sonra yapılan hakim ve savcı atanmalarını eleştirdi.

     Düzenlemeyi, ”Yapılan hukuksuzluğa kılıf bulma, parlamentoyu buna alet etme girişimi” olarak niteleyen Okay, AK Parti’nin yargıyı ele geçirmek istediğini, düzenlemenin rejimle ilgili olduğunu iddia etti.

     CHP’li Okay, seçildiğinde ”tarafsız” davranacağı konusunda söz veren TBMM Başkanı Köksal Toptan’ın, bir sınavla karşı karşıya olduğunu bildirdi.

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s