SEN DE SEZAR OLMASAYDIN O ZAMAN …


SEN DE SEZAR OLMASAYDIN O ZAMAN

Roman ve filmlere konu olacak kadar büyük bir ün sahibi olan Roma İmparatoru Sezar, bir sabah sarayından çıkarak, senato binasına doğru kararlı adımlarla ilerler…

Bir süre sonra üstü başı yıpranmış giysileriyle, her halinden fakir ve pek çok sorunu olduğu anlaşılan orta yaşlı bir kadın, muhafız engelinden sıyrılarak, kendini İmparator Sezar’ın yolu üzerine atar ve ardından haykırır:

”Ey büyükler büyüğü, yüce imparatorum Sezar, savaşta kocamı yitirdim, şu anda hastayım, 2 çocuğuma bakamıyorum, gücüm yetse fahişelik bile yapacağım, ama o iş için bile yaşım geçti, benden yardımını esirgeme yüce imparatorum….”
İmparator Sezar çok ani olarak gelişen bu tablo karşısında birkaç saniye duraklar ve ardından gözlerinden yıldırımlar çakarak kadına şunları söyler:

”Ey kadın, binbir devlet işi ve savaş karşısında bir de seninle mi uğraşacağım, yıkıl git karşımdan ve bir daha gözüme görünme…”

Kadın, bu beklemediği olumsuz tepki karşısında bir kez daha yıkılır, ancak büyük imparatora da lafı yapıştırmaktan geri kalmaz:

” Halkınla ilgilenmeyeceksen sen de SEZAR olmasaydın o zaman…”
Derdimizi anlatmak ve çözüm yolu bulunması umuduyla başvurduğumuz bazı milletvekilleri, yüksek makamlardaki bazı etkili insanların tavrı ister istemez yukarıda aktardığım hikayeyi hatırlattı bana…:)

Bsa33

31.mayıs.2009

Bsa33 rumuzlu okuyucu tarafından  “karşılıksız çek ve yasal düzenlemeler “ bloguna bırakılmış yorumlardan alıntıdır.

4 responses to “SEN DE SEZAR OLMASAYDIN O ZAMAN …

 1. bsa bu sayfaya ilgi göstermedin 😦

 2. param yok ama sayfam var..:)
  teşekkürler admin…

  • özgür ol, gerisi kolay.

   herşey çözülür.

   • ALEVİ VATANDAŞLARIN İFTAR YEMEĞİ
    Perşembe, 10 Ocak 2008 03:00
    -ALEVİ VATANDAŞLARIN İFTAR YEMEĞİ…

    -CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ KILIÇDAROĞLU:

    -”YEMEĞİN ÖZELLİĞİ, ALEVİLER VATANDAŞLAR İÇİN KUTSAL SAYILAN MUHARREM ORUCUNUN, İLK KEZ 5 YILDIZLI BİR OTELDE VE BİR BAŞBAKANIN KATILIMIYLA İFTAR ŞÖLENİNE DÖNÜŞTÜRÜLMESİDİR”

    -”YEMEĞİ DÜZENLEYECEK ABDAL MUSA VAKFININ, YAKLAŞIK 40 BİN YTL’LİK HARCAMAYI KARŞILAYACAK GÜCÜ VAR MI?”

    ANKARA (A.A) – 10.01.2008 – CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Alevi vatandaşlar için kutsal sayılan Muharrem Orucu’nun, ilk kez 5 yıldızlı bir otelde ve bir başbakanın katılımıyla ”İftar şölenine” dönüştürüleceğini iddia etti.

    TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Kılıçdaroğlu, AK Parti İstanbul Milletvekili Reha Çamuroğlu’nun girişimiyle yarın Bilkent Otel’de iftar yemeği verileceğini belirtti.

    Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılması beklenen yemeğin özelliğinin, Alevi vatandaşlar için kutsal sayılan Muharrem Orucu’nun, ilk kez 5 yıldızlı bir otelde iftar şölenine dönüştürülmesi olduğunu savundu.

    Çamuroğlu’nun, ”İftar yemeği, Abdal Musa Vakfınca düzenlenmektedir ve iftar yemeğinin tüm harcamaları da bu vakıfça karşılanacaktır” şeklinde açıklamalarda bulunduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, vakfın, yaklaşık 40 bin YTL’lik harcamayı karşılayacak maddi gücünün olup olmadığını sordu.

    -ÇAMUROĞLU’NA SORULAR-

    Kılıçdaroğlu, Çamuroğlu’na şu soruları yöneltti:

    ”Şayet böyle bir gücü varsa, vakıf; gelir-gider tablolarını Vakıflar Genel Müdürlüğüne niçin vermemiştir? Vakıf senedinde, vakfın mal varlığı olarak sadece Antalya Elmalı Tekke Köyünde 3 arsa, bir kültür parkı ve bir de elma bahçesi olduğu doğru mu? Vakfın madem 40 bin YTL’lik görkemli bir iftar yemeği verecek gücü varsa, niçin mal varlıkları arasına nakit para koymamıştır?

    Sayın Çamuroğlu, bir kitap yazmak için Kültür ve Turizm Bakanlığından para aldı mı? Almışsa yayınlanan eserin adı nedir ve kaç lira almıştır? Para alındı ama eser yok.”

    CHP’nin anadilde eğitime yönelik yasa teklifi çalışmasının olup olmadığına yönelik bir soruyu yanıtlarken Kılıçdaroğlu, CHP TBMM grubunda böyle bir çalışmanın bulunmadığını ancak Genel Merkezde olabileceğini kaydetti.

    10.01.2008 11:56:25

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s