Tarihçi Cezmi Yurtsever Osmanlı arşivini tarayarak Başbakan Erdoğan’ın etnik kimliğini araştırdı.


Bizler çek mağdurlarıyız.

Türkiye ‘de blogcuların gücünü göstermek istiyoruz. Adil bir çek yasası istiyoruz. Yargıtay Başkanı Hasan GERÇEKER ‘n işaret ettiği çek yasasını istiyoruz. Kemal KILIÇDAROĞLU ‘nun söz verdiği gibi bizimle ilgilenmesini bekliyoruz.
Ayşe ARMAN ‘ın yazılarında bizim fantezimizide anlatmasını istiyoruz. Ailemizle brlikte özgür bir pazar kahvaltısı istiyoruz.
Sadullah ERGİN ‘in meclis ziyaretimizde söylediği gibi borca hapisin olmadığı bir çek yasası için öncülük yapmasını bekliyoruz.
Ticareti bilen Zafer ÇAĞLAYAN ‘ın başladığı işi bitirmesini istiyoruz. Çıksın şu çek yasası diyoruz.
Çocuklarımız cezaevinde iken meclisin tatile girmesini hazmedemiyoruz.
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine başvuruyoruz, gönüllü avukatlarımızın giderlerini bile karşılayamıyoruz.
Dernek kurmak istiyoruz. Yasal zeminde mağdurlara yardım etmek istiyoruz.
Biz adalet ve hukuk istiyoruz.
Adil yargılanma hakkı ve özgürlük
insan haklarıyla insandır. İnsan hakları hemen şimdi !

Bloglarımız birer demokrasi okuludur. Pagerank=5 olan blogumuzdan sizlere link teklif ediyoruz. Bizden kurallı alıntı yapın, pingback lerimiz blogunuzun hitini yükseltsin.

Bize yardım edin. Hukuk ve adalet dışında bir dileğimiz yokdur. Gelin bir olalım diyoruz.

Tarihçi Yurtsever Osmanlı arşivini tarayarak Başbakan Erdoğan’ın etknik kimliğini araştırdı.

Erdoğan’ın etnik kimliğini araştırmak için Osmanlı arşivini tarayan tarihçi Yurtsever ilginç bilgilere ulaştı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın dedelerinde de Kasımpaşalı ruhu olduğu ortaya çıktı.

DEDESİ İSYAN ÇIKARDI
Erdoğan’ın etnik kimliğini araştırmak için Osmanlı arşivindeki belgeleri tarayan tarihçi Cezmi Yurtsever, Erdoğan’ın dedesi Bakatoğlu Memiş’in Rize’nin Pulihoz köyünde (Dumankaya) haksızlıklara karşı isyan çıkardığını belirledi.

Tarihçi Cezmi Yurtsever, Osmanlı arşivlerinin araştırmacılara açıldığını belirterek, “1935 tarihli Rize’nin aile kökenleri defteri de araştırmacılara açıldı. 1835 yılında Başbakan Erdoğan’ın atalarının kaydı Kırcasakallı Mehmet Efendi olarak alınmış. Mehmet Efendi’nin bir oğlu Mustafa diğer oğlu da Yunus. Yunus, Tayyip Erdoğan’ın büyük dedesi. Sakalına bakarak kayıt almışlar. Kırcasakallı Mehmet Efendi’nin babasının adı ise Hüseyin. Bu kayıtlar 1750′lere kadar bir ailenin resmi yoldan kökeni hakkında bilgi veriyor. ” diye konuştu.

KÖKENİ GÜRCÜ
Araştırmasında köyün vergi kayıt defterine ve bazı belgelere ulaştığını aktaran Yurtsever, şunları söyledi: “Şimdiki Dumankaya köyünün (Pulihoz) kurucusu Bakatoğlu Memiş. Vergi kayıt defterinde 86 kuruş vergi ödediği belgelenmiş. Bakatoğlu kelimesi “İsyancı ve Derebey” demek. Pulihoz köyünün hemen arkasında Kıble Dağı var. Ayani tepesi var. Ayani halkın seçtiği önder insan demek. Bu köyle ilgili belgelerde iç savaş boyutunda çatışmalar var. O çatışmalarda Tayyip Erdoğan’ın dedeleri bölgenin en büyük isyancısı konumunda. Valiye karşı isyan ediyorlar. Köroğlu ve Bolubeyi olayında olduğu gibi. Bakatoğlu sülale ismi 1934′teki Soyadı Kanunu’nda Türkçe isim almış olsaydı Başbakan Erdoğan’ın şimdiki soy ismi ‘İsyancı’ olacaktı. Ancak Erdoğan olarak aldılar. Bütün bilimsel yayınlarda ve internette Tayyip Erdoğan’ın etnik kökeni ‘Gürcü’ olarak geçiyor. Erdoğan Gürcü değil. Ataları Gürcü değil. Geçmiş etnik kökenlerinizle ilgili tarihi belgeler böyle olmadığını gösteriyor. Bu değiştirilmeli. 1700′lere kadar Erdoğan’ın atalarının kimliğinde ‘İslam’ yazıyor.”

Reklamlar

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s