Okumuyoruz, Okusakta Anlamaya Çalışmıyoruz


Okumuyoruz, Okusakta Anlamaya Çalışmıyoruz

Kimse kusura bakmasın. Eleştiriyorum. Neyimi ? Çek yazaken tembellik yapmayan ama iş konunun hukuki boyutuna gelince kendisi için yazılanı bile okumaya tembellik eden biz çek mağdurlarını.

Arkadaşlar kimse hukukçu değil. Biliyorum. Bende değilim. Hukuki terimleri anlamak zorundada değiliz bunuda biliyorum. Ama iş başa düştü mücadele etmem gerekiyor deyip bloglarda ve sitelerde soru soracaksanız önce yazılanları bir okuyup anlamaya çalışmamız lazım diyorum.

Kanun açık, yorumlar açık ama armut piş ağzıma düş misali kısa sorularla derde derman arıyoruz. Bu iş şaka değil, sonucunda herkez özgürlük için mücadele ediyor. O zaman 1-2 saatte yazılanı okuyup anlamadığımız bölümleri sormak gerekmezmi ?

Blogda dikkatimi çekiyor, yazı uzansa yorum yada soru yok. Kısaysa ve birazda eğlenceli ise herkez yorum yazıyor. Aynı aynı soru 10 defa soruluyor 10 defa cevaplanıyor. Ama kimse ne daha önce sorulanı okuyup cevaba bakıyor nede sorduğu soruya verilen cevaba bir teşekkür ediyor. Benim işim görülsünde gerisi …….

Bu iş hukuk işi. Uygulamaları takip edip paylaşmamız lazım. Hukukla alabildiğimiz tüm sonuçları almamız lazım. Sonra protesto-eylem ne yapacaksak yapalım. Ama 1 nisana kadar sadece hukuk lazım bize. Asliye cezalarda yargılanıyoruz. Sonu ceza kararı ve hapis bu işin. Hepimizin elinde bir kararı yada duyduğu, şahit olduğu bir mahkeme tecrübesi olmakta şu günlerde. Okuyalım yazalım paylaşalım, birbirimize bilgi aktaralım, ortak fayda yaratalım; destek olalım.

Yoksa okumadan anlamadan sor babam sor. Son günlerin en klasik sorusu ben ortaktım ayrıldım vekaleten attım nolacak benim halim. Belki 100 kere soruldu cevaplandı. Siteyi bir gezin lütfen , okuyun anlamaya çalışın sonra sorun. Dernek toplantılarına katılın, sizin için uğraşanlara destek verin, en azından moral verin.

serdar,  6.ocak.2009

Reklamlar

6 responses to “Okumuyoruz, Okusakta Anlamaya Çalışmıyoruz

 1. slm admin sizinle veya dernekten biriyle görüşmek istiyorum nasıl ulaşabilirim iki üç gün istanbuldayım

 2. serdar,
  Kesinlikle size katılıyorum.Biz bu ülkenin mahvedilen ,kaderleriyle oynanan insanları olarak hep ezilen olarak kalmaya alışmışız.Mücadele geleneğimiz yok edilmiştir.İş adamlarımız bile sallanan kılıca kuzu kuzu boynunu uzatıyor.Ondan ,okumuyoruz ,öğrenmiyoruz.Bekliyoruz biri bizi savunsun mücadele etsin.Olursa olsun olmazsa kafamızı kessinle napalım diyoruz.

 3. Hoşgeldin Serdar,

  “Bir geldin pir geldin”

  biz millet olarak ,

  çalışmayı sevmeyiz ama çalışsanı çok severiz.
  birileri bizim için çalışsın, portal açsın, sabahlara kadar uykusuz kalsın.

  Her sorduğumuza cevap versin, “armut pişssin ağzımıza düşssün” hatta katkıda bulunmak yerine sorumsuzca eleştirelim,

  Eleştirmek için bilgi sahibi olmak gerektiğini düşünmeden, hatta düşünmenin bir gereklilik olduğunu hissetmeden konuşmak, sanki çağın bir gerekliliği olmuş..

  Bu arada, okuyan, araştıran, emek veren, yorum yapan katkıda bulunanların hakkını yiyemem, onların varlığı bugün geldiğimiz noktanın daha ileriye götürülebilmesi için gereken ateşi yakmıştır. Yakmaya da devam edecektir.

  Tekrar hoş geldin Sayın serdar,,
  hep birlikte daha ileriye…

 4. serdar aramıza hoşgeldin. birlikte üreterek, birlikte direneceğiz …

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s