gemileri birlikte kurtarırsak olacak.


burada herkesin üstün çalışmaları taktire şayan. bugün pek çok arkadaşımdan, ülkede ticaretin de neredeyse durma noktasına geldiğini, ocak başından beri siparişlerin ve satışların çok düştüğünü söylediler. bu daha önce de tahmin ettiğimiz, ülkemizde ticaretin 2 ay-1 yıl vadeli dönmesi nedeni ile krizin de 2010 da hissedileceği gösteriyor. devletin de vergi gelirleri düşmesi nedeni ile bazı vergileri artırması krizin 2010 da hissedildiğinin başka bir delili. malesef hükümet hala 8 yıl evvel yapılan ekonomi ve para politikası ile yönetiliyor. satacak yer kalmadı, bankalara sattıkları devlet tahvilleri ile işi biraz daha götürüyorlar. dünyada bankalar batarken, bizde bankaların yüksek kar açıklamaları normal mi? bankalar ekonominin bir parçasıdır. temel görevi halkın birikimlerini ekonomiye kazandırmaktır. hem işletmeci, hem esnaf, hem de banka kar ederse iş döner.

sonuç olarak, ülkede gemisini yürüten kaptan, küçüğünden büyüğüne her kes günü kurtarıyor. bizim de bizden başka ne dostu var ne düşüneni. benim düşüncem, içeriden çıkan her kişi, kendisinden sonra içeride kalan kişileri çıkarıncaya kadar gerekli mücadeleyi vermesini sağlamaktır. her çıkan geride kalan arkadaşlarının adliyedeki işlemlerini hızlandırabilir. halkımızın değer yargıları ve kültürü birbirine kara günde yardım etmeyi gerektirir. eminim ki, hem adliyelerdeki personel, hem mahkeme heyeti hem de cezaevi personeli, kimsenin içeride 1 dk bile fazla kalmasını istemez. herkes yaptığı iyiliğin karşılığını bir bün mutlaka görür..

fatih-35, 11.ocak.2010

Reklamlar

6 responses to “gemileri birlikte kurtarırsak olacak.

 1. herkese günaydın ve teşekkürler,

  gemileri kurtarmak için, önce gemileri onarmak gerekiyor, onun için de önce kaptanları içerden çıkarmak gerekli. sonra kaptanların moralini düzeltmek. bunun için bundan sonra hayatımızdan moralsizliz gibi bir kavram olmamalı. çok zor ama başarmak zorundayız. başarımızın sırrı burada yatıyor.

  tabii burada iki başlık var. 1. içerideki kaptanlar 2. yeni yasa ile beraat edebilecek kaptanlar. her iki başlık için iki ayrı çalışma grubu olabilir. ayrı yazışma başlıkları. 1nci grubta, taahhüt, işlem ve iletişim için yardımlar, 2nci grubta tebligat, vekalet, erken ibraz, vs. gibi konularda yardımlar olabilir. burada en önemli şey zaman, doğru bilginin herkese en hızlı şekilde ulaşıp, kullanılmasıdır bence.

  bu arada, bir grup da, cezanın koşulsuz kalkması için mücadeleyi organize edebilir. ve 1 nisan’dan sonra herkes bu gruba katılıp mücadeleye devam edebilir. bu grupta kendi başlığı altında çalışmalarına devam eder. belki site buna göre re-organize edilebilir.

 2. Başarı, bir bakıma unutmamaktır..

  Eğer, çektiklerimizi çok çabuk unutuyorsak, yediğimiz kazıkları bugün unuttuysak, yarın yeniden başarısız olmak kaçınılmazdır..

  Direnemezssek başarılı olma şansımız yok. Peki ya unutursak, yine yok..

  Küçük bir hikaye, gemi kurtarmak deyince aklıma geldi..

  Oldukça başarılı bir kaptan, gemisini limandan çıkarmadan önce hemen kamarasına koşar, kasasını açar bir kağıda bakar ve kağıdı tekrar kasasına kitledikten sonra gemisini limandan çıkarırmış..

  Gel zaman, git zaman bu davranışı gemideki tüm tayfaların dikkatini çekmeye başlamış, ancak kasanın kilidi kaptan da olduğu için kimse kağıtta ne yazılı olduğunu ve kaptanın neden limandan ayrılmadan bu kağıdı okuduğunu bilemezmiş..

  Bir gün kaptan limana geldiği gün ölmüş..
  tayfalar, merakla kamaraya koşmuş, kasanın anahtarlarını bulmuş ve kasadaki kağıdı çıkarmış..
  ne yazılı olduğunu merak ettikleri kağıdı çıkarmışlar ve okumuşlar..

  Sağ taraf = Sancak, Sol taraf = İskele
  yazıyormuş..

  Unutmamak Çok önemlidir..

 3. Fatih,
  Yazın çok güzel. Daha önce okudum, adminde yazı olarak yayımladı, iyi oldu.
  Bence birlikte başarmanın ana kuralı yaşanan tecrübeyi sonuçlarıyla paylaşmaktır. Blogta soru soruluyor, cevap veriliyor. Ama devamı gelmiyor. Mahkemelerde yaşanan sıkıntıları yada alınan olumlu sonuçları detaylı şekilde paylaşmamız lazım. İnanın her kelime , her nokta virgül bir arkadaşımızı hapse girmekten kurtarabilir.

  • serdar,
   size katılıyorum.Yakınlarımız en kısa zamanda hapisten çıkarmak özgürlüğüne kavuşmasını sağlamak kaderimize razı gelmediğimizin ,hapisteki yakınlarımız ne kadar sevdiğimizin ispatıdır.
   Hapishanelerde boşa yatılan her saniye insan hakları ihlalidir.Yakınlarımızda bu ihlalin bir parçası olmaktan kaçınmalıdır.Noktya virgüle kağıdın şekline bile dikkat etmek zorundadırlar.

 4. fatih teşekkür ederim.

  arkadaşlar bu iş, bir direniş gerektiriyor. birlikte direneceğiz. en iyi bildiğimiz işleri yaparak direneceğiz. üreteceğiz. düşüneceğiz. anlatacağız.

  bittim ettim yapamam diyorsak, bir gün canımızyemek istemeyecek. protesto edeceğiz.

  birlikte başaracağız.

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s