Toplantıya katıldım. KOSİAD güzel bir toplantı yaptı ..


Bugün çok güzel bir toplantı yaptık;

Partisinin yoğun kongreler döneminde (hafta sonu kendi ilçesinde kongresi vardı) bir tam gününü çek mağdurlarına ayıran, alçakgönüllü ve tüm sorunlarımızı bilen Sn. Ali Rıza Öztürk’e,

İki ilçe başkanını yanına alarak toplantımıza katılan Sn. Gürsel Tekin’e,

Hafta ortası mesai gününde, soğuk havaya ve bir sürü dezenformasyona rağmen toplantıya katılan tüm katılımcılara,

Blogda yorum yaparak desteklerini esirgemeyen tüm blog katılımcısı arkadaşlarımıza,

İçinde bulundukları şartlar yüzünden katılamayıp telefon ve fax ile destek veren arkadaşlarımıza,

sonsuz teşekkürlerlerimi sunuyorum.

mtn 20.ocak.2010

7 responses to “Toplantıya katıldım. KOSİAD güzel bir toplantı yaptı ..

 1. Yeni Çek Kanunu Sorunları Erteliyor !
  CHP Milletvekili Ali Rıza Öztürk, yeni Çek Kanunu`nun “çek mağdurlarının sorunlarını gidermediğini, ertelediğini” öne sürdü.

  21.01.2010 10:02

  Öztürk, Küçük ve Orta İşletmeler Sanayici ve İş Adamları Dayanışma Derneği`nin (KOSİAD) Barcelo Eresin Otel`de çek mağdurlarına yönelik düzenlediği toplantıda, 20 Aralık 2009 tarihinde yürürlüğe giren 5941 sayılı Çek Kanununa ilişkin konuşma yaptı.

  İktidarın toplumsal ihtiyacı ve hukuka uygun olup olmadığını dikkate almadan yasalar yaptığını savunan Öztürk, Genel Kurul`da önergelerle yasa yapma, hatta önergelerle Anayasa değişikliği yapma devrinin başlatıldığını, bunun kabul edilemez bir durum olduğunu vurguladı.

  Öztürk, Çek Kanunu`nun 453 bin 778 kişiyi ilgilendirdiğini dile getirerek, kanunun çıktığı 14 Aralık 2009`da 3167 sayılı Çek Yasası`na muhalefetten dolayı cezaevlerinde 2 bin 179 kişi bulunduğunu, 1488 kişinin tahliye edildiğini ve dün itibarıyla bu suçtan hapiste bulunan kişi sayısının 591 kişi olduğunu anlattı.

  Yeni Çek Kanunu`nun çekteki miktarı ödeyemediği için karşılıksız çek keşide etmek suçundan cezaevinde yatan, onları eş ve çocuklarının, hapishaneye girme tehdidi altında olduğu için evini barkını terk ederek ailesinden uzakta yaşayanların beklentilerini karşılayamadığını vurgulayan Öztürk, şöyle devam etti:

  “Bu kanun toplumda `çek mağduru` diye tanımlanan insanların feryat figanlarına çare bulunması için hazırlandı. Ama siyasi iktidar tercihini mağdurlardan değil güçlüden yana kullandı. Yeni Çek Kanunu bankaların hükümete baskı ve telkinleri doğrultusunda çıkarılmıştır. Bu kanun çek mağdurlarının sorunlarını gidermemiştir, ertelemiştir. Ama mağduriyet ertelenmiyor, sürekli yaşanıyor.”

  Öztürk, yeni kanunda alacaklının tahsilini garanti altına almak için ceza getirildiğini, bono alacaklısı için farklı hukuki rejim öngörülürken, çek alacaklısı tahsilini garanti altına almanın hukukla bağdaşmadığını öne sürdü.

  Kaynak : Anadolu Ajansı
  32

  Haber34

  • günaydınlar..

   sayfa güzel olmuş sn.admin.ellerinize sağlık ta..

   biraz sinir buzucu:(
   bozkırın soğuğundan denize bakmak, her an:(

   simgede renk seçme şansımız varsa ben siyah olayım:)

 2. emeği geçen herkese başta sayın ofluoğlu ve admın olmak üzere tüm katılımcılara ve destekleyen herkese çok teşekür ediyorum.artık yalnız olmadığımız duygusunu bize ilk defa hatırlatan sizler ,bugün ise bunu pekiştirdiniz.ey mağdurlar artık yalnız değiliz ve bizlerde bir şeyler yapalım artık……ev eşyalarının haczini özellikle kınıyorum…..

 3. Toplantının düzenlenmesinde emeği geçen tüm arkadaşlara, Rahmi Beye, Sn. Ali Rıza Öztürk’e, Sn. Gürsel Tekin’e ve tüm CHP yetkililerine, destekleriyle güç veren tüm katılımcılara sevgiler, saygılar, teşekkürler…
  [ sevgili Admin’e her zaman teşekkür 🙂 ]

 4. Toplantıda bende bulundum CHP gerçekten çok teşekkür ediyorum.

 5. mtn ve diğer KOSİAD yöneticisi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

  • Sn Admin,

   CHP çek yasası ile ilgili tavrını net olarak ortaya koymuştur.
   Sn. Ali Rıza Öztürk bey, Salı günü Grup toplantısından önce CHP Genel Başkanı Sn. Deniz Baykal’a, Grup Başkan Vekili Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’na ve Grup Başkan Vekili Sn. Hakkı Süha Okay’a bilgi verdiğini beyan etmiştir. Yani bu toplantı CHP’nin en üst düzeyinin bilgisi ve desteği ile yapılmıştır.
   Hatta Sn. AliRıza Öztürk, CHP’nin Anayasa Mahkemesine başvuru dosyasının Grup Başkanvekili Sn. Hakkı Süha Okay başkanlığındaki hukukçular tarafından hazırlanmış olduğunu sadece dilekçesinin yazılacağını ifade etmiş ve Sn. Hakkı Süha Okay’ın selamlarını tüm çek mağdurlarına iletmemizi istemiştir.

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s