Gençler “EVET” diyor !


GENÇLER “EVET” DİYOR
Hüsamettin Cindoruk referandumda ulusalcı Kemalist partilere benzer söylemlerle “hayır” kararını açıklamıştı. Bu durum merkez sağın en köklü partisi ve darbeye kurban verilen merhum Adnan Menderes’in manevi mirasına yakışmıyor eleştirileri yükselmişti.
Parti ikiye bölünmüş durumda. Özellikle gençler Cindoruk’un tutumundan çok rahatsız. Yönetime inat “evet” diyeceklerini açıklayanlar çoğunlukta. İşte bunlardan biri daha;

Demokrat Gençler arasında sevinen ve bilinen Genç siyasetçilerden biri olan Cengiz DİNÇ referandumla alakalı açıklamalarda bulundu.

Demokrat Parti ve Anavatan Partisinde çeşitli kademelerde görev alan Cengiz DİNÇ 12 Eylül de yapılacak referandum da oyunun evet olacağını söyledi. Demokrat Parti de İstanbul il Gençlik Kolları Başdanışmanlığı,Gençlik Kolları Genel Başkanı Danışmanlığı ve Anavatan Partisinde MKYK üyeliği yapan Cengiz DİNÇ Demokrat Parti’nin aksine evet oyu kullanacağını açıkladı.

Dinç’in sözleri şöyle ;

“Darbe ürünü 82 Anayasasının bu ülkeye vakit kaybettirdiğini,özgürlükleri kısıtlayıcı,vesayet ve statükoya bekçilik yaptığını belirten Cengiz DİNÇ,Hayır cephesinde olan (DP) Demokrat Parti’nin CHP’nin arkasına takılarak misyon kaybına uğradığını,Celal Bayar ve Adnan Menderes (46 ruhundan) den uzaklaştığını ve büyük bir gaflete düştüğünü Söyleyerek sözlerine şöyle devam etti.

Bir Genç olarak Celal BAYAR’ ın Torunu Sayın Emine Gürsoy NASKALİ dururken,Adnan MENDERES’ in oğlu Aydın MENDERES dururken,DP Eski Genel Başkanı Süleyman SOYLU dururken Demokrat Partiden ayrılarak Hürriyet Partisinin kurucuları arasında yer alan,DYP’den ayrılarak DTP (Demokrat Türkiye Partisi )yi kuran şimdi de Demokrat Parti delegesini kandırarak Ergenekon’dan sığınma kapısı olarak Demokrat Partisine Genel Başkan olan CİNDORUK ile aynı düşüncede olmaktan,Sabih KANADOĞLU,Süheyl BATUM,Ümit KOCASAKAL,Tansel ÇÖLAŞAN ile aynı safta durmaktan edep ederim.

Cengiz DİNÇ sözlerine şöyle son verdi : Türkiye de iki şeyin ardından spekülasyon üretilir ve halk galeyana getirilir. 1.İrtica 2.Bölücülük.Ben milletimizi aklıselime davet ediyorum.
Allah kimseyi Sırat-ı Müstakimden ayırmasın.”

BAROMETRE

Cengiz DİNÇ

https://karsiliksizcek.wordpress.com/haberler/#comment-39858

Reklamlar

22 responses to “Gençler “EVET” diyor !

 1. herkez(s)e HAYIR’lı bayramlar dilerim.
  yetmez ama HAYIR

 2. -BONO KAHKAHAYI BASTI-

  Erdoğan, yargı içerisinde belli bir grup olduğunu ve bu grubun ideolojik davrandığını öne sürdüğü konuşmasında, kendisinin de bu ideolojik tavırların bedelini ödediğini söyledi. İstanbul’da yarın konser verecek olan ve mitingden önce Erdoğan’ın görüştüğü U2 grubunun solisti Bono’nun kendisine neden hapiste yattığı sorusunu yönelttiğini ifade eden Erdoğan, “Yaptığım neydi benim? Sadece okuduğum bir şiir. U2 Bono ziyaretime geldi ve neden hapis yattığımı sordu. Söyleyince Bono kahkahayı bastı. Çünkü alışılmış bir şey değil. Bu ülke bunlardan çok çekti. O tezgahlardan biz de geçtik. Ama ne oldu, içeride özgürlüğün tadını öğrendik. Bunlar muhtar bile olamaz diyorlardı. Ama neye rağmen diyorlardı, millete rağmen diyorlardı. Millet onları affetmedi. Onların muhtar bile olamaz dediğini getirdi Türkiye Cumhuriyeti’ne Başbakan yaptı” diye konuştu.

  BİZİMDE İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ DURUMU,ÇEK HAPSİNİDE ANLATSAYDIN YA
  ALLAH HERKESE BUNLARIN GERÇEK YÜZÜNÜ GÖRMEYİ NASİP ETSİN
  GEÇ OLMADAN

 3. tüm ülke esnaf sanatkarlar dernekleri TOBB un uyarısna rağmen açıkladı
  hepimiz EVET oyu veriyoruz dediler
  bu alakasız kurumların üstüne vazife gördükleri açıklama manidar
  ilk defa sesleri çıktı
  yattıkları yerden ilk defa doğruldular
  eeee tabi
  mamanız kesilecek uyarısı aldılar herhalde aba altından
  kendimiz aç dolaşırken
  ne kadar enbesil besliyoruz etrafımızda

 4. referanduma evet
  ama genel seçimlerde kesinlikle chp

  • tabi o esnadada sayın ankara sayın eltayip bütün mahkemelere hükmedip bizimde çek yasasınıda hallederek tabii ,cezaevinden seçimleri beraber seyrederiz değilmi? chp de bu esnada kaybeder..!bana kalırsa hayırda hayır var! bukadar insanlar boşa bağırmıyor neden? en azından hükümet düşer yerine canlı ceval genç halkın iktidarı kemal kılıçdaroğlu tahtına oturur ve bizim çek yasasıda zaten hallolur ..
   hayatta en hakiki mürşit ilimdir!
   M KEMAL .ATATÜRK

 5. Geri bildirim: Karşılıksız çek’e çözüm “referandumda EVET!” « karşılıksız çek

 6. bir EVET reklamıda benden

  vatan haini çek mağdurlarına,
  müebbet hapis ve idamın önü açılacak
  toplumda işveren,üreten katma değer yaratan herkes önce borçlandırılacak
  daha sonra hapse atılıp burda birşeilde imha edilecek
  bir daha toplum içine karışamıyacaklar
  üstelik sizin ruhunuz bile duymadan
  daha az üreten,üreticisi hapislerde çürüyen,sittinsene bir daha ayağa kalkamayan
  embesil bir toplum olma yolunda hızla ilerliyebilmek için sizde EVET deyin

  başbakanımız diyor ki ayağımızda nasıl bir pranga var bilemezsiniz
  peki başbakanım siz bizim ayağımıza nasıl bir pranga vurdunuz biliyormusunuz

  dünyada eşi benzeri olmayan bir suçtan ceza alan,BİZ

  sesimizi hiçbir resmi merciye duyuramayan,kime gitsek karşımızda üç maymunu gören,BİZ

  meclisteki çoğunluğunuzla,adalet sistemindeki örtülü gücünüzle bizleri ezen,yok eden,SİZ

  ama en çok ağlayan adaletten şikayetçi olan yine,SİZ

  nasıl olacak bu iş

 7. CHP ile MHP çek yasasının meclis görüşmelerinde ne kadar uğraştığını gördük yani AKP neetti ve yine ne ederek! CHP ile MHP nin borca hapis adil değildir tekliflerini red ettiler şimdi bütün site camiasına soruyorum :bu ,AKP sizce ne kadar demokratik bir partidirde hergün Anayasa ihlali yapan bu partinin fertleri tutsun demokratik bir Anayasa yapsınlar yok sayıştay atayacakmış , yok yök atayacakmış peki bütün bunların arkasında atayanlar kimler kendi kurumları sonuçta : Bir AKP yargısı eksikti ,oda kurulursa artık hak, hukuk aramak için nerelere gidilir bunu kimse bilmiyor ,bizde söyleyemiyoruz birde diğer partiler diyor ki ,gel bu 24 maddeyi onaylayalım diğer ikisini diyorlar boş ver ama ölmek var dönmek yok onlar için amaçları belli inşallah bu refarandurumun sonucu hayırlı olur..

  • sayın hukukcu banka hesaplarına konan hacızleri kaldırabilmek için yapılacak herhangibirşey varmı.hesaplarda hic para olmadıgı halde 1 yıldan fazladır banka hesaplarında hacız bekletılıyor ticaret yapmak istesek bile bankalarda bekletilen hacızler yüzünden hic bir sey yapma sansımız kalmıyor tıcaret yapmadan da bu borcların odeme ihtimali olmadıgına göre bunlarla ılgılı yapabılecegımız hukuki bir sey varmı.tesekur ederim

   • haciz derken çek hesabının bloke altında bulunduğunumu anlatmaya çalışıyorsun ayrıntılı yazarmısın?

    • sayın hukukcu hacız dosyalarından dolayı banka hesaplarına konan blokelerden bahsedıyorum tum bankalara yazı yazıyorlar hesabımız olsun veya olmasın hesabımız olmayan bankaya daha sonra hesap acıncada hemen bloke konuyor blokeler konalı 1-1,5 yıl olmus zaten hesapta olanlar hacız dosyalarına gonderılmıs bu blokeleri kaldırabılmemız ıcın hukuki hiç bir yol yokmu bunu ogrenmek istemistım tekrar tıcaret yapmaya kalksak bıle banka hesabımız olmadan bunu nasıl yapacagız elımızı ayagımızı her yerden baglayıp sonrada bu borcları odememızı ıstıyorlar.tesekur ederim

     • malasef bu tip blokeler, bankalarında çek için kısmi ödeme yapması ile birlikte işine gelmekte ve alacaklı kişiler tarafınfan bloke altına alınmaktadır kısaca :hesap hareketlerinize girecek herhangi bir mebla sıralı olan çeklerden birine yada bir kaçınada gidebilir bu çeklere siz ödeme yapmış olsanız banka icra teskeresi ile kaldırılabilir yada dual bir yöntemle kendileride kaldırılabilir bu tip çek ödemelerinden korunmanın yolu bankada mevduat üzerinden bir hesap yada sırdaş hesap kullanmaktır bu sebebbe dayalı çek ödemeleri paranız faizde veya günlük repoda tutulacağı için sizden taklimat alınmadan karşıya bir şey ödemez para hesapları sizin kontrolünüzde olur ama vergi hesaplarını bu hesaplardan para kullanırmı cd aracılığı ile onu bankaya sorun böyle bir hesap üzerinden ticaret ilkisi yapabilirsiniz…..!

 8. referanduma benim oyumun rengi HAYIR olmasına HAYIR’da
  benim asıl kafayı taktığım konu başka
  insanlara evet demesi için vadedilen rüşvetler her gün boy boy gazete ilanlarında
  bu ilanları veren akıllılar hiç düşünmüyormu acaba
  bizim insanımız üç beş kuruş menfaat için oyunu satacak kadar ALÇAKMI
  yada tezgahlanan bu iğrenç oyunu anlayamayacak kadar ENAYİMİ
  12 eğlülde ATATÜRK ümüzün
  “muhtac oldugun kudret damarlarindaki asil kanda mevcuttur”
  sözü günümüzde ne kadar güncel onu anlayacağım

  • Sayın a.b.

   Sayın eylem tatile çıktı. Dükkan çıraklara kaldı. 🙂 Gerçi ben çırak olduğum için mutluyum. Çünkü, hata yapma hakkım hep var kimse de bir şey diyemez.

   Gelelim anayasaya ve benim çırak yorumuna, bir süredir. İktidar partisi gazetelere ilan vererek, yeni ve eski anayasa maddelerini yorumlu olarak açıklıyor. Günlüğü 40.000 TL imiş. Neyse bu kısmı bizi ilgilendirmez, ben bu işlemin yararına inanıyorum, mevcut madelere eklenen kısımlar kırmızı renkle belirlenmiş. Bunlar da çok güzel,

   bugünkü ilan da Yaşlılara tam güvence ve özürlülere tam destek için “evet” denmiş.
   Anayasanın 10. maddesi KANUN ÖNÜNDE EŞİTLİK olarak adlandırılan madde;

   ESKİ METİN; Herkes, (z) 🙂 din, dil, ırk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir.
   Kadınlar ve erkekler eşit haklara sahiptir. Devlet bu eşitliğin yaşama geçmesini sağlamakla yükümlüdür. Hiç bir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz.
   Devlet organları ve idare makamları bütün işlemlerinde kanun önünde eşitlik ilkesine uygun olarak haraket etmek zorundadırlar.

   Ben çırak olduğum için, algılama sorunu yaşıyor olabilirim. Lütfen siz karar verin, şimdi eklenen paragrafı yazıyorum.

   YENİ METİN: (diğer paragraflar aynıdır. Sadece eklenen metini yazıyorum)
   Kadınlar ve erkekler eşit haklara sahiptir. Devlet bu eşitliğin yaşama geçmesini sağlamakla yükümlüdür. Bu maksatla alınacak tedbirler eşitlik ilkesine aykırı olarak yorumlanamaz.

   Yorum: Eski şekilde yer alan paragrafta “kadın ve erkekler eşit haklara sahiptir.” denildiğinde eklenen metinde yer alan “bu maksatla alınacak tedbirler eşitlik ilkesine aykırı olarak yorumlanamaz ” ibaresi eklense ne olur eklenmese ne olur. Üstelikte Sayın Başbakan tarafından “kadınla erkek aslında eşit değildir. Görevleri ayrı ayrıdır ” deniliyorsa

   devamla;

   Çocuklar, yaşlılar, özürlüler, harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleri ile malul ve gaziler için alınacak tedbirler eşitlik ilkesine aykırı sayılamaz.

   Yorum; yeni şekil eklenmese idi, aileleri tarafından şiddet gören çocuklar, açlık sınırı altında emekli maaşı verilen yaşlılar, annesinden aldığı yol parasıyla askere giden mehmetçiklerin şehit olduklarında, gazi olduklarında devlet tarafından yapılan/yapılacak yardımlara bu güne kadar kim çıkıpta eşitsiz davranıyorsunuz demiştir?

   benim gibi yaşı 50 lerin üstünde olanlar bilir. Eskiden belediye otobüslerinin ön camının üstünde; “İstiklal madalyası sahiplerine ve malül gazilere yer veriniz” yazardı. bugüne kadar bu konuda ben devlet eşitsiz davaranıyor diyen ya da dava açan kimseye rastlamadım.

   Sadece yazmakla oluyorsa, hayatım boyunca unutmayacağım, ağlayarak seyrettiğim, mecliste 5941 sayılı yasa oylanırken, bankaların 1000 TL lik sorumluluğunu son anda verdiği önerge ile 600 TL’ye çekip, pis pis sırıtan ve kayınpederinin 4 eşi olduğunu gazetelerden öğrendiğimiz milletvekilini asla unutmayacağım. Sormak istiyorum o vekile, kayınpederi de eşitlik uygulayıp eşlerininde 4 koca sahibi olmasını yeni anayasa ile sağlayabilek mi?

   Özürlülere, kaldırımda, otobüslerde, sosyal yaşamın vazgeçilmezleri olan belediye hizmetlerinde ne gibi yararlar sağladınız da bizler “eşitlik” ilkesine aykırıdır diye itiraz ettik.

   Yazıktır yazık, bizim anlağımızla, çırak olduğumuz için alay etmeyin… eşitsiz davranmayın bizlere…

   iyi pazarlar hekese (z) 🙂

   • sayın ben;

    sadece gülüyorum

    aslında ağlamam gerek biliyorum

    ama sinirlerim bozuldu herhalde bu hale,

    halimize, gülüyorum.

    her ilan birbirinden komik

    memura diyor ki,

    hükümetin iradesinden kurtulacaksınız,haklarınızı artık yüksek hakemler kurulu belirleyecek

    kendilerinin zulmünden kurtulma seçeneğini bile en cazip rüşvet olarak sunmaktan kaçınmıyor, o derece yani

    perde arkasından bu maddeyle memurlara zulmünü istediği gibi yaptırabileceği yeni bir maşaya sahip olacağını biliyor
    ve bunu memura bir lütuf gibi sunabilecek zekada olduğunu zannederek (takiyeci zihniyetiyle) pis pis sırıtmaya devam ediyor

    ama unuttuğu bir gerçek var tabi

    papaz her zaman pilav yemez

    gelgelelim burasıda müslüman bir ülke 🙂

 9. 1980 darbesinde on beş yaşında idim üzerimde parka vardı onu giyodum çünkü ucuzdu paramızda yoktu üç arkadaştık bizi askaeri bir revonun arkasına attılar biraz sonra iki kişi daha getirdiler beş kişi olduk koca askeri kamyonla karakola götürüp nezarete attılar nezaret oldukca karanlıktı biraz sonra ayaklarım üşümeye başladı yere baktımki ıslak oturmasınlar diye betonu ıslamışlar onbaşının biri aradabi gelir siz bittiniz kurtuluşunuz yok sabah erkenden mamak ceza evine gideceksiniz ordanda kurtulan yok diye bizim moralimizi bozuyordu gece zaman ilerledikce uykumuz gelmeye başladı yere oturamıyoruz ıslak basıyolar suyu ayaktada uyunmuyor tam bir işkence üzerimizdeki parkaları çıkardık ıslak zemine serdik üzerine oturduk biran uyumuşum birbirimize sıkıca yaslandık bir bağırtıyla yerimizden fırladık alt kattan bir acı feryat geliyordu nasıl bir işkence yapıyorlarsa gençlerin acı feryatı üç katlı binayı sallıyordu korkudan ne uyku kaldı nede moral allahım sabah bi olsada şurdan kurtulsak diye dua etmeye başladık o gece sanki bir yılmış gibi geçti henüz onbeş yaşındaydık suçumuz üzerimizdeki parkalardı

  • AKP’nin “12 Eylül ile hesaplaştığı” bu günlerde, 12 Eylülle gerçekten hesaplaştığı için Almanya’da sürgünde yaşamak zorunda kalan yazar Doğan Akhanlı, Türkiye’ye geldi. Havaalanında gözaltına alındı ve sonrasında tutuklandı. Erdoğan’ın, 30 yıl önceki cezaevleri koşulları için “duvarların dili olsa da konuşsa” dediği gün, Akhanlı hapiste 2. haftasını doldurdu.

   • valla bizlerde bu çek davalarında 3 gün nezarette: 1,5 yılda C.evinde yattık ne günlerdi o günler iyi bi
    liyorum nezarette demir parmalığa tuvalet ihtiyacım var kameraya bakıp söyledim tam 6 saat sonra geldiler
    Cevine düşünce mafya vari tipler bize her hafta içerde ailelerimizin yatırdığı 3,5 kuruşa göz koyar peynir,zeytini üstümüze kilo kilo yazar akşamlarıda canları sıkılınca bizimle box maçı yaparlar sataşır durular Cevinde birleşik koğuş işlerini çek davasından yatan insanlara yaptırılar yapmayıncada üstüne çullanırlardı ve sesde karşılık veririsen bir insan boyunda karanlık bir nezarete tuvaletin yanında olmak üzere birlikte kokunun pisliğin içinde yatrdın evet! 12 eylül geldiğinde vuracağım allahın izni ile hayırlara vesile olsun bizlere bu acıyı çektirenler allha biliyor inşallah kendileride yüce divanlarda yanarlar yananarlar

 10. Kartal Yeniçağ

  12 EYLÜLCÜLERDEN HESAP SORACAM DİYEN ÇÜRÜMÜŞ ZİHNİYETLER ÇOK İYİ BİLİYORLARKİ ZAMANAŞIMINDAN BU MÜMKÜN DEĞİL,YÖK VE SEÇİM BARAJI DA 12 EYLÜL TORTUSU,HİÇ BUNLARIDA KALDIRACAĞIZ DİYEN VARMI,DOKUNULMAZLIKLARDAN BAHSEDEN VARMI,DEMEKKİ BU ANAYASA KİMSENİN İŞİNE YARAMIYOR,600 KÜSÜR SUÇ DOSYASI TBMM.DE BEKLİYOR,SIRF KENDİLERİNİ KURTARMAK İÇİN YAPYORLAR BU REFERANDUMU,AKLI SALİM BİRİSİ ÇIKSIN ANAYASA METNİNİN ŞURASIDA HALK İÇİN DİYEBİLİYORMU,ANAYASA MAHKEMESİ AKP.NİN GÜDÜMÜNE GİRDİKTEN SONRA FERDİ MÜRACAAT HAKKIN OLSA NE YAZAR,AKP.NİN DEDİĞİ OLACAK.ONUN İÇİN HEM AKP YE HEM İKTİDARINA,HEMDE ANAYASASINA H A Y I R

 11. Cengiz bey eski yorumcularımızdandır. Bu yazısına “katılmıyorum”. Referandumda benim oyum “HAYIR!”

  Cengiz beyin fikirlerini söyleme ve savunma özgürlüğüne “EVET!”

  Gündem referandumdur, gündem anayasa makyajı ile demokrasidir. Bu ortamdan faydalanmalıyız. Sesimizi duyurmalı ve kendimizi tanıtmalıyız.

  Biz öcü değiliz.

  İnsan haklarını destekliyoruz.

  Borca hapis adil değildir.

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s