Kadir ÖZBEK “Hükümet kanadından da torpil talebi oldu”


“Hükümet kanadından da torpil talebi oldu”

HSYK Başkanvekili’nden atama açıklaması

Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanvekili Kadir Özbek, referandum ile ilgili ”Herhalde daha önceki 12 Eylülden daha iyi olacağını tahmin ediyorum” dedi.

Adli Yıl açılışı dolayısıyla TBMM’de düzenlenen resepsiyona katılan Özbek, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Özbek, yeni adli yılın tüm yargı camiasına hayırlı olmasını dileyerek, yeni adli yılda umutlarının devam ettiğini söyledi.

Bir gazetecinin, ”13 Eylülde nasıl bir Türkiye’ye uyanacağız?” sorusuna Özbek, ”Herhalde daha önceki 12 Eylülden daha iyi olacağını tahmin ediyorum. İyi olacaktır, umutlarınızı kesmeyin. Hem yargı teşkilatı açısından hem de milletimiz açısından önümüzdeki bir çok sorunun aşılması gerekiyor. İnşallah daha iyi günlere gideceğiz. Beklentilerimiz ortada” yanıtını verdi.

“SAYGI DUYDUĞUM BİR ÇOK KİŞİNİN REFERANS OLDUĞU NOTLAR VAR”

Bir gazetecinin “Hükümet kanadından savcı ve hakim atamalarına ilişkin bir öneri geldi mi?” yönündeki soru üzerine Özbek, “Hükümet kanadından saygı duyduğum birçok kişinin referans olduğu notlar var. Ben kendilerine duyduğum saygı nedeniyle bugüne kadar açıklamada bulunmadım. Bir sayın beyefendi genel başkan yardımcısının 4 tane notu var. Bir komisyon başkanı, bugünlerde adını sıkça duyduğumuz komisyon başkanı, adını söylemeyeceğim ve kıdemli bir milletvekili referans notuyla geldi” dedi.

Özbek, “Notun gereğini yerine getirdiniz mi?” yönündeki soruya, “Getirmedim. Getirmem de gerekmezdi. Seyfi Bey vasıtasıyla gelen bir tek arkadaş var. O arkadaş benim de oyumla görevden uzaklaştırıldı” yanıtını verdi.

Gazetecilerin ‘Hükümetten size kim teklif getirdi? yönündeki ısrarlı soruları üzerine Özbek “Genel Başkan Yardımcısı, komisyon başkanı dedim. Daha fazlada konuşmam gerekmez” demekle yetindi.

http://www.turuncutime.com/news/129/ARTICLE/19579/2010-09-06.html  adresinden alıntıdır.

Reklamlar

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s