Çek Mağdurlarının eylemlerini destekliyorum.


Adli para cezasına ve dolayısı ile borçtan hapse karşı başlatılan eylemler ses getirdi. Küçük grupların Ankara’ya yürümek için yola çıktığı yürüyüşe ajanslar, internet siteleri büyük ilgi gösterdi.

3167 SAYILI YASANI 16/1 DEN VERİLEN ADLİ PARA CEZALARININ İDARİ PARA CEZASINA ÇEVRİLMESİ

Basında Kamu Alacaklarının Yapılandırılması diye adlandıralan ve halen mecliste bulunan yasa tasarısı aslında çok geniş kapsamlı bir yasa tasarısı; tasarı 176 sayfa ve çok uzun bir adı var, nerede ise adı yok diyebiliriz. yasanın GENEL GEREKÇESİNDE kamu alacaklarının yapılandırılmasının nedeni olarak büyük küresel kriz gösteriliyor. Gerçekte büyük küresel kriz yeni çek mağdurları yarattığı gibi, kriz öncesinde çeklerini ödeyemeyenleri de iflasa sürüklemiştir. Kamu alacaklarını yapıladıran hükümet aynı gerekçe ile adli para cezalarına da çözüm getirmeliydi. Vergi borcunu, elektrik faturalarını, trafik cezalarını yapılandıran hükümetin faktöring, tefeci ve banka alacaklılarını ödüllendirmesi, çek mağdurlarını hapis tehditi ile yaşatması adil olmayacaktır.

Tasarının 5. kısmı bazı kanunlarda değişiklik yapmaktadır. Değişen kanunlar arasında kabahetler kanunu da vardır. 5941 sayılı yasanın geçici 2. maddesi CHP’nin değişiklik önergesi doğrultusunda değiştirilirse 1.11.2009 tarihine kadar soruşma, kovuşturma açılan veya hükme bağlanan bütün adli para cezaları idari para cezasına çevrilmiş olacaktır.

BASINA AÇIKLAMA YAPAN EYLEMCİLER DOĞRU BİR TALEPTE BULUNMUŞLARDIR

ANKA VE CİHAN HABER AJANSINA KONUŞAN YÜRYÜŞÇÜLER ADLİ PARA CEZALARININ İDARİ PARA CEZASINA ÇEVRİLMESİ TALEPLERİNİ DİLE GETİRMİŞLERDİR.

Bu doğru bir taleptir ve destekliyorum.

HAKSIZLIĞA UĞRAYANLARIN YANINDAYIM VE SONUNA KADAR DESTEKLİYORUM.

Av. Rahmi Ofluoğlu

Reklamlar

4 responses to “Çek Mağdurlarının eylemlerini destekliyorum.

  1. ceza evindeyken kim borcunu ödeyebilmiş. yazık diyorum .Borçlulara zaman kaybettirip,faizlere ve çıkmaza sürüklüyorlar .Hiçmi görmüyorlar insanlar perişan yıkılan yuvalar açıkta kalan aileler.İşleri batan batağa sürüklenen iş adamları esnaflar.Kör olmak lazım dünyada örneği yok bu uygulamanın.Ekonomik krizi borçlularmı çıkardı.Yazıklar olsun.

  2. Geri bildirim: insanlık dramı yaşanıyor ! « karşılıksız çek

  3. Geri bildirim: Evrensel doğrular için birleşeceğiz ! « karşılıksız çek

  4. Geri bildirim: Artık susmayacağız ! « karşılıksız çek

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s