çek mağdurluğundan nemalananlar sorunu çözer mi ?


Aralık 10, 2010 2:55 pm

ÜLKE KAYNAKLARININ EMPERYALİST FİNANS CEVRELERİNİN ELİNE GECME HİKAYESİ
2001 . Ülke uluslarası finans oyunlarıyla krize sokuldu. milyar dolarlık bankalarımız 300 500 milyona amerikan finans guclerinin eline gecti.
2003 . Ülkede bir cek kanunu cıkarıldı. Bu kanunla ceke devlet garantor olacak. Cekini odeyemeyene devlet adli para cezası verecek ve sonrada hapse atacak.
1. dunyada bir kac ulke dısında borca hapis yok.
2. gıyabında hapis cezası verilen tek sey cekini odememek.

sistem soyle işliyor. Bankalarımız amerikan finans vampirlerinin eline gectikten sonra , ikinci adım olan ulkeyi nasıl emeriz sistemini kurdular. buna gore kolay bir teminat gerekiyordu. ve bankalar cek teminatı alarak faizle para satmaya basladılar. cunku 2003 te hukumete yaptırdıkları kanun geregi devlet direk ceke garantor halka mafya harackesen hatta hapse atan bir maşa durumuna geldi. bu bankalar Amerikadan yuzde 3 ile para getirip , cek karsılıgında teminat alarak yuzde 10 larla ulkemiz firmalarına satarak kar uzerine kar yapıyorlar kanımızı emiyorlar.
Bu 7 sene içinde 40 bine yakın işadamı yılların firma sahipleri esnaf hapse girdi. suanda 1 milyon cek davası mahkemelerde. 160 bin dava infazda var ve bu insanlar yıllardır calısan vergi veren istihdam saglayan firmalardi.
Bu kanun avrupa insanhaklarına aykırı , avrupa birligi kanunlarrına aykırı , ama hukumet ısrarla yok ekonomi coker yok kimse cek odemez gibi bahanelerle topu taca atmaya devam ediyor.
Kredi kartını odemyemeyene hapis yok , senedini odeyemeyene hapis yok , elektrik su parasını odeyemeyene hapis yok. sadece cekeini odeyemeyene var neden ? Cunku amerikan finans vampirleri bankalarımızı ele gecirdi ve kanımızı emmek icin en kolay yol bu. Ve hukumetimiz de bu insanlık dısı uygulamayı degiştirmek istemiyor.

Şimdi ne olacak. Binlerce insan yine hapise girmekle karsı karsıya. hapisanelerin kapasıtesi 100 bin kişi ve cekten en son yatan sayısı 40 bin idi. şimdi daha cok insan eklendi bu sayıya. ve bir bukadar kişi de kaçak durumunda.

Reklamlar

One response to “çek mağdurluğundan nemalananlar sorunu çözer mi ?

  1. Neden mecliste bu kanunu değiştirmiyorlar , neden yılların saygın işadımıyken , terorist kadar degerimiz yok diye bir suru neden sorusu soran arkadaslar . cevap yukarıda.

    Dunyada para insandan daha onemli bir konumda. 60 lı 70 li yıllarda emperyalizme karsı gelenleri , dinsiz kominist diye ezen bir halktan cıkan oylarla geldi bu hukumetler basa. Sİmdi yarattıgınız canavar sizi yemeye basladı.

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s