cezaevine kapısına gelince neler konuşulmaz ?


UMUTSUZLUĞU UMUDA ÇEVİRMEK İÇİN BİRLİK VE DAYANIŞMA ŞART

İnkarcı, dışlayıcı, sekter anlayışlar toplumsal olaylara yön veremezler, başarılı olamazlar.

Biz KOSİAD olarak bir internet sitesinin öncülük ettiği son eylemlere gayri resmi olarak destek verdik. Eylem öncesinde, eylem sırasında hiçbir eleştiri yöneltmedik. Bu sitede Av. Rahmi Ofluoğlu’dan neden ses çıkmıyor diye yorumlar çıkınca, Rahmi Ofluoğlu bu blogda ve Admin’in blogunda hareketi destekleyen bir yazı yazdı.

İNKARCI

5941 sayılı çek yasasının yürürlüğe girdiği tarihe kadar, 20 Aralık 2009 tarihine kadar hiç ortada olmayan bir avukat 2010 yılı başlarında bu sitede birden zuhur ediyor, Site bu avukatın denetimine geçiyor. Bu dönem hapisteki çek mağdurlarının yeni yasa ile hapisten çıktığı ve yeni yasanın yürürlüğe girmesi nedeni ile çek mağdurlarının avukata en çok ihtiyaç duyacakları bir dönemdir. İşte bu tarihten sonra bu site Av. Rahmi Ofluoğlu’na cephe alıyor. Av. Sibel Sevinç Rahmi Ofluoğlu’nu İstanbul Barosuna şikayet ediyor, kendisine hakaret ettiği gerekçesi ile. Rahmi Ofluoğlu’ bu sitede avukat reklamı yapılmasını eleştiriyor ve bu nedenle sitenin hakaretlerine maruz kalıyor ve kendisine karşı bir iftira ve karalama kampanyasını başlatılıyor, tartışma bu noktadan çıkıyor.

Av. Sibel Sevinç son eylem sırasında 07 Aralık 2010 günü CHP Grup başkan vekili Kemal Anadol’un odasında orada bulunan Av. M. Kökçeli’inin kendisine “ Rahmi bey buralarda, KOSİAD temsilcileri ile Hamzaçebi’nin odasında” demesi üzerine, Sevinç “ biz onunla farklıyız, farklı görüşlere sahibiz” diyor. Kemal Anadol, Kökçeli ve Rahmi Ofluoğlu elli yılı aşan bir dostluğa sahipler. İşte bu Site KOSİAD’ın eylemde yapıcı tavır almasına rağmen kendisini temsil eden bir avukat ile mecliste bu tavrı sergileyebiliyor.

yazının devamını  Rahmi OFLUOĞLU ‘nun blogundan okuyabilirsiniz.

 

Reklamlar

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s