Cesur adam : Ali Rıza ÖZTÜRK


reyhanKasım 20, 2009, 11:06 amCevapla

KARŞILIKSIZ ÇEKTEN CEZA YİYEN VE KAÇARAK SONUÇ BEKLEYEN HER TÜRK VATANDAŞI İÇİN EMEK SARFEDEN HERKEZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

benimde kardeşim EGE ÜNV. TEKSTİL MÜHENDİSLİĞİnden 1. likle mezun olduktan sonra,2 yıl kadar mezun olduğu üniversitede öğretim görevlisi olarak görev yapmış, vatani görevini yaptıktan sonra ticaret hayatına atılmış.A.O.S.Bölgesinde 800 kişiye ssk lı olarak çalışma imkanı sağlayıp, himayesinde birçok aileye gelir temin etmiştir. Önce tekstil sektörünün krizinden kurtulmaya çalışırken,daha sonra Türkiye genelindeki ekonomik krize yakalanmış. elindeki çekleri tahsil edemediği için kendi çeklerini de ödeyemediğinden, karşılıksız çekleri yüzünden 2 yıl,2 aydır cezaevinde bulunmaktadır. kardeşim ceza evinde iken annem üzüntüsünden amansız kanser hastalığına yakalanmış ve 10.8.2009 tarihinde hakkın rahmetine kavuşmuştur.Annemizin hastalığında Adalet Bakanlığına-ceza ve tevkif evleri genel müdürüne-yatmakta olduğu cezaevi müdürüne ve savcılığına, kardeşimin iznli olarak refakatçi eşliğinde annemizle helallaşmak için gönderilmesi için dilekçe yazıp gönderdim. kanunen hakkı olmasına rağmen ne gönderdiler, ne de bir cevap verdiler ve ana-oğul helalleşmeden hasret gittiler birbirlerine, şimdi babamız rahatsız… kardeşimin 2 oğlunun ve eşinin psikolojileri tamamen bozulmuş durumda…daha kaç ailenin canı bu şekilde yanacak?..kaç aile dağılacak?…kaç ana-baba evladına hasret öbür dünyaya göç edecek?

ARTIK ŞU ÇEK YASASINI BİR AN EVVEL ÇIKARTSINLAR…aileler toplansın yaralarını sarsın.

Çeklerin karşılığını ödeyebilseler neden hapis yatsınlar? 2 fabrika-ev-araba hiçbirşey kalmadı..bir güvenceleri yok. nasıl iş bulup çalışacaklar? 1 yıl içinde borçlarını nasıl toparlayıp ödeyecekler? sayın milletvekillerimiz bunları hiç düşünmüyorlar mı? kendilerinden olan biri zor durumda olsa hemen kişiye özel alel acele yasa çıkartıp kurtarıyorlar(erbakan gibi) neden ticaretle uğraşan sade vatandaşa biraz kolaylık gösterilmiyor da hapis cezası uygulanıyor?

BİTSİN ARTIK BU ZULÜM BİR AN ÖNCE BU YASALAR UYUMLU HALE GETİRİLSİN, BİZDE BİRAZ HUZUR BULALIM.

Ayrıca ALİ RIZA ÖZTÜRK beye cesaretinden dolayı teşekkür ederim. bu cesaretin devamını bekliyoruz…Saygılarımla.

Reklamlar

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s