Çek mağdurları üzerine oynanan pis oyunlar.


ÇEK  MAĞDURLARI  KULLANILMAK İSTENİYOR

Top yargıya atılıyor. İki nedenle top yargıya atılıyor:

•Banka ve faktöringlerin baskısı yüzünden hükümet sorunu çözemiyor ve topu yargıya atıyor.
•Hükümet yargının kötü, işlemeyen yanlarını biliyor ve bunları teşhir ederek yargıyı yıpratıyor ve kontrol altına almaya çalışıyor. İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal ve Ankara Barosu Başkanı Metin Feyzioğlu’nun ortak açıklamalarında dediği gibi sivil diktanın temelleri atılıyor.Duyduğunuz faşizmin ayak sesleridir.
YARGI NE YAPIYOR?

Haşim Kılıç 3167 nin iptali davasında yazdığı karşı oy yazısındaki görüşlerini arkasında dursa idi, CHP’nin iptal başvurusunu hemen Mahkemenin gündemine alır ve sounuçlandırırdı. Oysa Anayasa Mahkemesi Başkanı ipe un sermeketedir. Belki de siyasi görüşüne uygun davranmakta ve yandaş bir tavırla karşı oy yazısındaki görüşlerini askıya almaktadır.

Türban söz konusu olsaydı Anayasa Mahkemesi hemen bir karar verirdi. Çünkü türban büyük sermayenin Türkiye halkaları üzerinde oynadığı büyük oyunun önemli bir enstrumanıdır. Eğer Türban olmasa idi AKP iktidar olamazdı. Ama karşılıksız çek sorunu böyle bir enstruman değil, karşılıksız çeke hapis cezası kapitalizmin sömürüsünü kolaylaştıran, kan emicilerinin işine yarayan bir enstrumandır ve cezanın kalkması ancak halkın ortak mücadelesi ile mümkün olacaktır.

Çek mağdurlarının bilmesi gereken esas gerçek ağlama ve sızlamaların bir işe yaramayacağı, güçlü kitlesel eylemler yapılmadıkça durumun değişmeyeceğidir. Güçlü kitlesel eylemler yapılamıyorsa ses getirecek başka eylem türleri geliştirilebilir.

İnsanlık onuru bir gün mutlaka haksızlığa, zulme karşı başarıya ulaşacaktır

yazının tamamı için tıklayınız.

 

Reklamlar

3 responses to “Çek mağdurları üzerine oynanan pis oyunlar.

 1. chp milletvekili şevki kulkuloğlunun bizimle aynı durumda olması,yaşadıklarımızı anlaması açısından önemli
  ancak bu durumdaki bir vekilin mağdur olduğu hususta mecliste girişimlerde bulunması bence yanlış bir haraket
  taraf olduğundan dolayı objektif olamayabilir ayrıca bu durumu alehine kullanılabilir ki karşı taraf bu konunun uzmanı
  yapılacak hareket diğer vekil arkadaşlarını bilinçlendirip gerekli girişimlerde bulunmaları adına yönlendirmek olsa gerekti
  chp çok basit hatalar yapan bir parti
  oynadığı takımda bu hataları kollayıp gole çevirmekte tereddüt etmiyor
  sonuç tabelada ilk sıra hiç değişmiyor
  ama akp ye helal olsun dimi
  ana muhallefeti bile mağdur etmeyi başarmış 🙂

 2. Milletvekili olmasaydı şimdi hapisteydi’
  Kayseri’yle ilgili yolsuzluk iddiaları konusunda Kılıçdaroğlu’nu yönlendiren kişi, CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu.
  16.12.2010,08:30:06

  Fakat kendisinin Meclis’te bekleyen 10 dokunulmazlık dosyası olduğu ortaya çıktı. Hepsi de ‘karşılıksız çek’le ilgili. AK Partili Bozdağ, “Kulkuloğlu eğer milletvekili olmasaydı şimdi muhtemelen cezaevinde olacaktı.” dedi.

  Türkiye’nin üç gündür konuştuğu yolsuzluk iddialarını ortaya atanCHPKayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu ile ilgili çarpıcı bir bilgi ortaya çıktı. İşadamı Kulkuloğlu’nun Meclis’te bekleyen 10 dokunulmazlık dosyası bulunuyor. Dosyaların hepsi karşılıksız çekle ilgili.AK PartiGrup Başkan Vekili Bekir Bozdağ, “Kulkuloğlu eğer milletvekili olmasaydı şimdi muhtemelen cezaevinde olacaktı.” dedi.

  Kulkuloğlu, Kılıçdaroğlu’na bilgi ve belge aktarımı yapan isim. Fakat kendisi de hakkında çok sayıda fezleke bulunan milletvekillerinden. Hepsi de, işadamı olan Kulkuloğlu’nun ticarî ilişkilerine dönük. “Karşılıksız çek”ten dokunulmazlığının kaldırılması isteniyor. Türk Ceza Kanunu’na göre, karşılıksız çekin karşılığı hapis cezası. Bu konuda ilgi çeken bir ayrıntı da, Şevki Kulkuloğlu’nun ‘karşılıksız çek’le ilgili Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in cevaplandırması istemiyle verdiği soru önergesi. Türkiye’de bir milyon 700 bin çek mağduru olduğunu belirten Kulkuloğlu’nun önergesinde, karşılıksız çek suçundan dolayı hapis cezası alan kişilerin, kanundaki boşluk yüzünden fazla yatmasından şikayet ediliyor.

  AK PARTİLİ BİR YÖNETİCİYE DE 200 BİN LİRA BORCU VAR

  AK Parti, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanıltılarak mahcup duruma düşürüldüğü görüşünde. Partinin önemli bir ismi Kulkuloğlu için, “Kendisi müflis bir tüccar.” derken piyasada çok sayıda isme de borçlu olduğunu öne sürdü. Kulkuloğlu’nun borcunu ödemediği kişiler arasında, deposunu 200 bin TL’ye kiraladığı AK Partili bir yöneticinin de bulunduğu öğrenildi. AK Parti’nin Kayserili grup başkan vekillerinden Salih Kapusuz, “Kemal Bey maalesef oltaya geldi. Boş havuza atladı. İçine düştüğü durum çok acı.” yorumunu yaptı. Bir diğer Kayserili AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş da, “Kılıçdaroğlu’nun kucağına bombayı koydular, elinde patlattılar.” ifadesini kullandı.

  AK Parti İl Başkanı: 80’e yakın davası var

  AK PartiKayseriİl Başkanı Ömer Dengiz de dün bir basın toplantısı düzenleyerek CHP Milletvekili Kulkuloğlu hakkındaki davaları gündeme getirdi. Dengiz, “Bu olayda bütün mesele, bir milletvekilinin 80’i bulan karşılıksız çek ve icra davalarından kurtulabilmek, yeniden milletvekili dokunulmazlığı zırhına bürünebilmek için ortaya koyduğu çabalardır.” diye konuştu. CHP’li vekilin dokunulmazlık zırhı nedeniyle yargılanmaktan kurtulduğunu, tek çaresinin de yaklaşan seçimler öncesi genel başkanının gözüne girerek yeniden TBMM’ye girmek olduğunu iddia etti. Dengiz, 4 yıl önce yargı tarafından sonuçlandırılmış bir konunun şimdi iftira amaçlı olarak gündeme getirilmesinin arkasında, bu planın yattığını öne sürdü. Olay son derece açıkken ve ortada mahkeme ve Yargıtay kararları bulunurken bu konunun gündeme getirilmesinin başka bir izahı olamayacağını savundu.

  ZAMAN

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s