Geçici çözümler, çek kanunu içindedir.


Ugur ile ilk eylem öncesi görüşmüştüm. Aslında harika bir iş başardılar. Kamuoyu yarattılar. Hatta hükümete yakın medya grupları bile haberi gündeme taşıdılar. Mücadelenin bu kısmı çok önemli. Kamuoyu yaratmak gerekli. Hakları ödenmez.

Ama sadece bu yolla sonuç beklemek üzgünüm ama hayal ötesi.

Kardeş sitede yazılanları okuyorum. Hadi hemen yazın, faks çekin mesaj atın ona tıklayın buna mesaj atın torba yasa çıkıyor içine sokuyoruz hadi hadi….Haklı ama sonuçsuz selzenişler.

İş meclisten çıktı arkadaşlar. Bu tip eylemler belki 5941 çıkmadan önce etkili olabilirdi. Rahmi Ofluoğlu bunu defalarca dile getirdi. Arkasında 10 kişi bile bulamadan mecliste dolaştı durdu o dönemde. Meclisten sonuç almak için şimdi çok geç.
Geçenlerde mağdur sayısı konusunda kendisi bir yazı yazdı. İlk ben eleştirdim. Belki rakamlar konusunda halen hemfikir olmayabiliriz ama eylemin sonuçları konusunda kendisi kesinlikle haklı. Enerji doğru kullanılmalı.
Şimdi yeni bir yasamız var. Bu yasayla 4-5 yıl yaşamak ve onu doğru yorumlatmak zorundayız. Kurtuluş bu yasa içinde. Bunu ortaya çıkarmaktan başka çaremiz yok.

 

Hukuk Grubu kurulacak. Benim kesin ve tek lider adayım Rahmi Ofluoğludur. Kendisi ile yakın zamanda toplantı organize edilecek ve çalışma tekrar başlayacaktır.

Sargoz

Reklamlar

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s