ÇEK MAĞDURLARI PLATFORMU KOMİTE TOPLANTISI VE HUKUKİ YARDIM ÇAĞRISIDIR


11.02.2011 tarihinde aşağıdaki gündem maddelerin görüşülmesi için İstanbul’da toplanılacaktır. Toplantı gündemi aşağıdaki gibidir :

Hukuki yardım

Toplantı öncesinde çek mağdurları arkadaşlardan dosyaları ile birlikte gelenlere, avukat arkadaşlar tarafından dosya incelemesi yapılacak, izlenilmesi gereken yol konusunda bilgi verilecektir.

Dosya getirecek arkadaşların hak kaybına uğramamak için, adliyeden alacakları dosyalarını mümkünse gayri resmi biçimde almaları gerekmektedir. Dosyaya resmi işlem yapıldığında itiraz için zaman kısıtlaması başlamaktadır.)

– Komite toplantısı

– Barolar Birliğine başvuru ve destek talebi

Barolar birliğine başvurularımızda mahkemelerin farklı kararlarına örnek teşkil edecek dosyaların elimizde bulunması gerekmektedir, bu yüzden erken ibraz, vekile ceza, tüzel kişiye ceza, ara cirantaya ceza almış ve mahkemelerce itirazları reddedilmiş, ağır cezaların reddi onayladığı dosyaların toplantıya ulaştırılması gerekmektedir Bu dosyalarla Barolar Birliğine başvurulacak ve yargı birliğinin sağlanması için yardım talep edilecektir

– Yargıtay ve Adalet Bakanlığına başvuru Yargıtay ve Adalet Bakanlığına başvuru için örnek kararlar gerekmektedir. Örnek kararların gıyapta yargılanma, savunma alınmadan karar, temyiz yolunun gösterilmesindeki eksikleri içeren kararlar olması gerekmektedir. Elinde bu türden karar bulunan arkadaşlarda kararları toplantıya ulaştırmalıdır.

İLGİLİLERİN DİKKATİNE! Önemli!

5941 Sayılı Yeni Çek Yasasının yürürlük tarihinden önce 3167 Sayılı eski çek yasasına göre verilmiş olan hükümlerden yeni yasanın lehe uygulanmasından yararlanacak durumda olup da esas mahkemesince ret edilen ve itiraz sonucu Ağır Cezalarca da onaylanan ve yasa yolları tükenmiş olan karar örneklerinin birer suretlerini bize ulaştırılmasını rica ediyoruz. Lehe hükümleri şöyle sıralayabiliriz;

 • Erken ibraz,
 • Gerçek kişi vekilince tanzim ve imzalanan çekler,
 • Tüzel kişi vekilince tanzim ve imzalanan çekler,
 • Şirket ortağı olmayan şirket müdürü tarafından tanzim ve imzalanan çekler,
 • İbraz tarihi olmayan çekler,
 • Çeki  ibraz eden hamilden başkalarının şikayeti ile verilen hükümler,
 • Gerekçeli kararda temyiz yolu ve şekli açıkça belirtilmeyen hükümler,
 • Yoklukta yargılama ile oluşan hükümler,

Bu kararlar Türkiye Barolar Birliği ve Barolara yapılan başvurularda ve Adalet Bakanlığı, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına yapılacak başvurularda dosyalara eklenecektir.

Çek mağdurluğu ile ilgili diğer konuların tartışılması

Karşılıksız Çek Adli Para Cezası Mağdurları Platformu

YÜRÜTME KOMİTESİ

İLETİŞİM MAİL ADRESLERİ

ugur26@cekmagduru.com

yesim23_@hotmail.com

Reklamlar

3 responses to “ÇEK MAĞDURLARI PLATFORMU KOMİTE TOPLANTISI VE HUKUKİ YARDIM ÇAĞRISIDIR

 1. uzun zamandır eve dogru durust gelemıyordum cunkı esnafken yurt dısı tır soforu oldum bu cek davasından ıfade vermem gerekıyormus fırmama soyleyınce kapı onune koydu su an bır aydır bostayım ve mahkemeye gıtım hakım kafasını baska yere cevırdı kafasına gore yazdı ben efendım dolandırıldım dedım cık dısarı dedı adalet hakımın anlatımıyla yerıne geldı adalet buysa sorarım hangı avrupa ulkesınde paranın cezası var varsada devlet te yardımcı olur vatandasta elındekı imkanı zorlar burda tam tersı iceri atıyorsun aılesı magdur yatan magdur ve yatıp cıktıgın zaman bır ıse gırcen sabıkan var gule gule bırde cezaevı gunlugu 100 ytl 60 gon yattın ver altı bın ytl acaba bu sahıs bu parayı nerden bulur allah bılır ıyı

 2. insanlara cekten hapis cezasi veriliyor icerde yatilarak borcunu nasil odesin disarda ailesi cocuklarida magdur oluyor birde bisey sormak istiyorum borcun nekadar olursa olsun 800 gunmu yatiyorsun Hapis cezasi kalkacakmi cekten

 3. TOPLANTI DUYURUSU

  Karşılıksız Çek Adli Para Cezası Yürütme Komitesi toplantısı

  11 Şubat 2011 saat 13:00 – 17:00 arası Taksim City Center Otel’de

  yapılacaktır.

  HUKUKİ YARDIM İÇİN BAŞVURACAKLARIN, DOSYALARIYLA BİRLİKTE 11 ŞUBAT 2011 CUMA GÜNÜ SAAT 13:00′TE AŞAĞIDAKİ ADRESTE OLMALARI GEREKMEKTEDİR.

  OTEL : TAKSİM CİTY CENTER

  Tarih : 11.ŞUBAT 2011 CUMA

  Saat : 13:00 -17:00 ARASI

  Adres : Katip Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No : 1 Sıraselviler Taksim – İSTANBUL

  İletişim : Yeşim TURAN 0555 973 74 55

  Uğur26 / 0543 771 45 93

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s