Yeni çek kanunu tasarısını aramak …


Meclis ve adalet bakanlığında çek tasarısını aradık
Son çıkan haberler ve çekte hapis cezasının kaldırılacağına ilişkin yorumlardan sonra, çek yasasının gerçek durumunu öğrenmek için Ankara kosiad olarak meclis ziyareti yapmayı kararlaştırdık.
Sabah saatlerinde Yurdanur hanımın eşinin çek davası olduğu için ziyaretimizi öğlen sonrasına bıraktık
Sabah haberleri olumluydu, Yurdanur hanımın eşi ibraz edenle şikayet eden farklı kişiler olduğu için beraat etti, bizde bu mutlulukla meclise gittik, diğer mağdurlara da müjdeli haberi kaynağından öğrenmeyi umuyorduk.
Mecliste ilk ziyaretimizi her zaman olduğu gibi Sayın Ahmet İyimaya’ya yaptık, Ahmet bey yine çok meşguldü, Yurdanur hanım doğrudan konuya girdi, basında çıkan haberlere göre yılsonuna kadar çekte hapis cezalarının kalkacağını, bu konuda kendilerinin bir bilgisi olup olmadığını sordu.
Ahmet bey kısa ve net olarak yanıtladı: -Basında çıkan haberler dedikodu ve safsata, şu anda mecliste öyle bir çalışma yok
Ahmet beyden bu olumsuz yanıtı alınca Akp nin hukukçu milletvekili ve grup başkan vekili olan Sayın Ayşenur Bahçekapılı ya yöneldik, bir süre bekledikten sonra Ayşenur hanıma ulaştık, Ahmet beye yönelttiğimiz soruyu Ayşenur hanıma da yönelttik.
Ayşenur hanım : -Yılbaşına kadar kesinlikle böyle bir çalışma yok, mecliste de böyle bir tasarı yok.
Bu cevaptan sonra mecliste tasarı olup olmadığını kesinleştirmek için meclis yasama bölümünden Sayın Mustafa Özkan beyin yanına uğradık. Mustafa bey mecliste böyle bir yasa tasarısı olmadığını, konuyu Adalet Bakanlığından öğrenebileceğimizi söyledi ve Adalet Bakanlığı danışmanlarından iki isim vererek onlarla görüşmemizi önerdi.
Meclisten çıkarak Adalet Bakanlığına gittik. Adalet Bakanlığı danışmanlarından Sayın Fahri Balcı ile görüştük. Fahri beye de ayni soruyu yönelttik. Fahri bey böyle bir tasarın uzun zamandır bakanlıkta olduğunu ancak şu anda gündemde olmadığını söyledi. Kendisi konuyla ilgiliydi, bir süre sohpet ettiğimizde kendi yakınlarından da çek mağduru olanların olduğunu, yasanın gündeme gelebilmesinin bizim oluşturacağımız kamu oyuna bağlı olduğunu söyledi. Bizde Kosiad olarak mağdurlara hukuki yardım yaptığımızı kendi yakınlarına da yardım edebileceğimizi söyledik. Fahri bey telefon numaralarımızı aldı ve yakınlarına ulaştıracağını söyledi. Bizde Fahri beyin telefonunu alarak oradan ayrıldık.
Bu görüşmeler sırasında ekm2510 ile görüşüyorduk o süreçte kendisi Radikal Gazetesinden Sayın Neşe Karanfil hanımla bir randevu ayarlamıştı. Adalet Bakanlığından sonra Radikal gazetesine gittik. Neşe hanımla uzun bir söyleşi yaptık, bu söyleşi içerisinde Neşe hanım Ahim müracaatlarının dikkatini çektiğini, bu konuda haber yapacağını ifade etti.
Gazete ziyaretinden sonra Rahmi beyle görüştük, Rahmi bey Sayın Sinan Aygün le görüştüğünü , Sinan Aygün ün Adalet Bakanı ve İyimaya ile görüştüğünü, kendisine yıl sonuna kadar bu işin biteceğinin söylendiği aktardı.
Çek yasasını armaya devam ediyoruz

Kasım-2011, Acil Demokrasi

Reklamlar

6 responses to “Yeni çek kanunu tasarısını aramak …

  1. ey devlet büyükleri ticaret yaparken vergi öderken maaşlarınızı ödedeimiz vergilerden alırken bankalar peişmizden koşarken çek kıredi kartları verirken sizin beçeriksizliyiniz yüzünden ülkede yaratıgınız kirizler yüzünden dalgalı kurlarınız yüzünden iflaz edrken sizin sucunuzu bize yükleyip ortada günah keçisi olarak bizleri seçip borcumuzu ikiye katlayıp borcumuzu ödememek icinde ceza evine atıyorsunuz evinizde rahat yata biliyorsanız vicdanınz sızlamıyorsa ben hakımı helal etmiyorum bırakında borcumuzu ödüyelim siz gidin canilerin terüristlerin peşine düşün bizler namuslu ve şerefli insanlarız öyle olmasak şimdi sizin gibi varlık icinde olurduk gerci şimdide cocuklarımızın yüzüne bakamıyoruz sizingibi olsakta bakamıyacaktık çünkü biz kimsenin hakını yemedik bırakında borcumuzu ödüyelim

  2. burhan abi. çekten cezalar kalkınca sen ne iş yapacaksın…

  3. Bakanlar Kurulu gündemine gelecek tasarı; yargıdaki gecikmeler ve aksıklıklarla ilgili tasarıdır. Çek Kanunun değişmesi teklifleri zaman zaman yapılmıştır. Çek Kanununda değişiklik yapılmasının bu kapsamda olup olmayacağı müphemdir. Yargıdaki sorunları giderecek yasa tasarısı kapsamında çek kanununda da değişiklik istemi bankalar lobisinden gelmektedir.Hürriyet Gazetesi Yazarı Şükrü Kızılot, bankaların gerekcesini misallerle ! topluma kabullendirme çabasındadır. Örneklemelerin maksadı ve yanlışlığı ortadadır. Devletin görevi bankaların alacaklarının garantörlüğünü yapmak değil, adil yargılanmanın yolunun önünü açmak, sistem mağdurlarını rahatlatmaktır.

  4. tasarı vardır. 16.12.2011 tarihinde bakanlar kuruluna ardındanda meclise gelecektir.

  5. madem boyle bı tasarı yok bu basında çıkan habeler nerden gelıyor acaba hemde bır çok tv de .sızce durum nedır

  6. madem boyle bı tasarı yok bu basında çıkan habeler nerden gelıyor acaba hemde bır çok tv de .

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s