Çek yasası kişilerden çıkarak, sistemin sorunu olmuştur


Kosiad’ın verdiği emek ve gelinen noktadaki başarısı tartışılmaz. Ancak artık olay şahısların ve derneklerin insiyatifinden çıkmış ve devletin kurumlarının; en önemlisi TBMM’nin gündemine gelmiştir. Yeni yasa çıkmak üzeredir. Hapis cezası kalkacaktır, ceza davaları düşecektir. Yargı rahatlayacak, yüzbinlerce insan tekrar meşru haklarına ve özgürlüğe kavuşacaktır. Bugün tüm Türkiyede karşılıksız çek ve mağdurları gündem olmuştur. ATV ana haber bülteninde bile eşi çekten hapiste olan bir bayanın dramı yayınlanmıştır. Artık sorun bizim değil, tüm Türkiyenin, tüm siyasilerin sorunu haline gelmiştir. Çek mağdurları mağduriyetlerini ispat etmişlerdir. Bu duruma şükretmek gerekir.
Böyle bir ortamda, çıkacak olan yasaya inancımız haykırmak; kurumlara destek vererek beklentileri yükseltmek en önemli ödevimizdir.
Çıkacak olan kanun hakkında menfi yazı ve görüş yazanların samimiyeti tartışılır haldedir. Hangi tarafa hizmet ettikleri belli değildir. İçimizden biri gibi gözüküp sürekli moral bozarak onu bunu tahrik etmeleri kabul edilebilir bir tutum değidir. Bu kutsal davaya ihanet etmektedirler.

 

çek mağdurları

 

Reklamlar

Yorum yaparak destek olabilirsiniz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s